Test z człowieczeństwa

  

Wojewoda mazowiecki stanął na wysokości zadania i zakazał pikiety narodowców przed ambasadą Izraela w Warszawie. Dobrze się stało, bo licho nie śpi, a „innych szatanów” wcale nie brakuje.

Pomimo świadomości niesprawiedliwości ataku przypuszczonego na nasz kraj o dobre imię Polski trzeba zabiegać mądrze. Wejście na ścieżkę upiornej licytacji o liczbę szmalcowników oba narody zaprowadzić może jedynie w ślepy zaułek wzajemnej agresji, a z pewnością nie zbuduje szacunku do Polski. Zamiast tego konieczny jest dialog rozumiany jako wzajemna umiejętność wsłuchania się we wrażliwość drugiej strony i konsekwentne budowanie przyszłości na prawdzie, którą jesteśmy winni w pierwszej kolejności ofiarom niemieckich zbrodni. Wszystkim ofiarom! Choć bolą lata aprobaty izraelskich elit dla nieraz cynicznych kłamstw, choć dzielą narosłe stereotypy i uprzedzenia, naprawdę warto powściągnąć emocje i język, by otworzyć nowy rozdział wspólnej historii. W czasie Zagłady test z człowieczeństwa był znacznie bardziej surowy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts