Premier powołał specjalny zespół ds. dialogu z Izraelem. Znamy jego skład i pierwsze plany

- Premier Mateusz Morawiecki powołał zespół ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem. Na czele zespołu stanął wiceszef MSZ Bartosz Cichocki - poinformował dziś szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Zgodnie z ustaleniami, które zapadły w rozmowie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, premier Morawiecki powołał wąski zespół ds. dialogu prawno-historycznego

 - powiedział PAP Dworczyk.

Jak poinformował, na czele zespołu stanął wiceszef MSZ Bartosz Cichocki.

Członkami zespołu są także: wiceprezes IPN Mateusz Szpytma, wiceszef Muzeum II Wojny Światowej Grzegorz Berendt, dyrektor Departamentu Prawnego KPRM Armen Artwich oraz Bronisław Wildstein. 

O powołaniu zespołu poinformowałem ambasador Izraela. Jesteśmy otwarci na propozycję spotkania w Polsce z izraelskim zespołem na początku przyszłego tygodnia. Polska grupa jest też gotowa na wyjazd do Izraela

- dodał Michał Dworczyk.

Kilka dni temu premier Izraela Benjamin Netanjahu i premier Polski Mateusz Morawiecki uzgodnili w rozmowie telefonicznej, że "zespoły z obu krajów rozpoczną natychmiastowy dialog, by spróbować osiągnąć porozumienie w sprawie ustawodawstwa".

Równocześnie zaznaczyłem, że dialog między naszymi państwami nie może dotyczyć suwerennych decyzji polskiego parlamentu

- powiedział szef polskiego rządu.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Michał Dworczyk #premier Mateusz Morawiecki #zespół ds. dialogu z Izraelem #Bartosz Cichocki

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo