Republika solidarności

  

Rekordowe wyniki budżetowe za 2017 r. potwierdzają wcześniejsze zapowiedzi. Większe o 25 mld zł wpływy do budżetu to przede wszystkim skutek lepszej ściągalności VAT-u. Mamy również bardzo dobrą sytuację na rynku pracy – bezrobocie jest na poziomie najniższym od 26 lat.

Wszystkie wskaźniki gospodarcze są szalenie optymistyczne – Polska ma najszybszy wzrost gospodarczy od lat i biedna opozycja nie wie już nawet, jak to komentować. Świetne wyniki gospodarcze dowodzą, że Polska jest dobrze zarządzana, z dbałością o interesy państwa, a nie różnych lobbystycznych grup żerujących na kraju, jak to było za rządów PO-PSL czy jakichś ich poprzednich mutacji. W krótkim czasie udało się skokowo poprawić stan finansów państwa, jednocześnie uruchamiając programy polityki społecznej, o których tamci nigdy nie chcieli słyszeć. Nie ma, nie da się, budżet tego nie wytrzyma – to był ich refren. Premier Mateusz Morawiecki powiedział wczoraj, że „Rzeczpospolita musi być solidarną, ale też społeczną gospodarką rynkową”, i określił ją jako państwo 4S – silne, solidne, sprawiedliwe i solidarne. Taką republikę mamy do zbudowania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts