Arsenal Londyn ponownie wypożyczył polskiego zawodnika Krystiana Bielika. 20-latek najbliższe pół roku spędzi w Walsall FC, zajmującym obecnie 18. miejsce w League One. To trzeci poziom ligowy w Anglii.

"/>

Krystian Bielik ma nowy klub w Anglii

Krystian Bielik zamienił Arsenal Londyn na Walsall FC / joshjdss, flickr.com, https://www.flickr.com/photos/109430286@N06/22353023811/

  

Arsenal Londyn ponownie wypożyczył polskiego zawodnika Krystiana Bielika. 20-latek najbliższe pół roku spędzi w Walsall FC, zajmującym obecnie 18. miejsce w League One. To trzeci poziom ligowy w Anglii.

Krystian Bielik mógł wrócić do Polski i trafić do Legii Warszawa, czyli klubu, z którego wyjechał na Wyspy. Arsenal chciał jednak, by Polak został w Anglii. Ostatecznie największą determinację w kwestii sprowadzenia Bielika wykazał klub Walsall FC, który potrzebuje wzmocnień w celu skutecznego bronienia się przed spadkiem z League One. Walsall już ogłosiło pozyskanie Polaka.

- Krystian jest bardzo technicznym, dobrze grającym piłką zawodnikiem środka pola. Jest naprawdę dobrym piłkarzem, ale w ostatnich miesiącach miał kontuzję. Staraliśmy się o niego i przekonaliśmy go by przybył tutaj, mimo, że miał oferty z innych klubów League One i zza granicy. Dziękujemy Arsenalowi i Arsene'owi Wenger'owi za umożliwienie mu przyjścia do nas - powiedział Jon Whitney, menadżer Walsall.

20-letni wychowanek Górnika Konin do Anglii wyjechał w sezonie 2014/15. Wcześniej rozegrał 5 spotkań w Ekstraklasie w barwach Legii Warszawa, reprezentował też juniorskie zespoły Lecha Poznań. Na Wyspach Brytyjskich Bielik reprezentował młodzieżowe drużyny Arsenalu Londyn, był też wypożyczony do Birmingham City. Młodzieżowy reprezentant Polski w Walsall powinien mieć więcej szans na grę, co dla tak młodego gracza jest priorytetem na wczesnym etapie kariery.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: saddlers.co.uk, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

PKW zarejestrowała 15 komitetów wyborczych

zdjęcie ilustracyjne / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała już 15 komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta. Na utworzenie komitetu wyborczego jest czas do 16 marca.

PKW zarejestrowała komitety: Władysława Kosiniaka-Kamysza, Krzysztofa Bosaka, Andrzeja Dudy, Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, Roberta Biedronia, Szymona Hołowni, Leszka Samborskiego, Stanisława Żółtka, Piotra Stanisława Bakuna, Wojciecha Podjackiego, Mirosława Piotrowskiego, Andrzeja Voigta, Pawła Tanajno, Piotra Wrońskiego oraz Romualda Starosielca.

Do usunięcia wad zgłoszenia wezwane zostały komitety: Jana Zbigniewa Potockiego, Wiesława Lewickiego oraz Wojciecha Mateńki.

Komitet wyborczy kandydata na prezydenta może utworzyć co najmniej 15 obywateli mających prawo wybierania. Do utworzenia komitetu wymagane są: pisemna zgoda kandydata na kandydowanie oraz na utworzenie jego komitetu. Kandydaci urodzeni przed 1 sierpnia 1972 r. muszą dołączyć oświadczenie lustracyjne.

Ponadto, do zgłoszenia dołącza się podpisy 1000 obywateli popierających kandydata. Na utworzenie komitetu wyborczego jest czas do 16 marca.

PKW ma trzy dni na wydanie postanowienia o przyjęciu zawiadomienia ws. utworzenia komitetu wyborczego (czyli na tzw. rejestrację komitetu), albo daje pełnomocnikowi trzy dni na usunięcie wad zgłoszenia. Dopiero po rejestracji komitetu przez Państwową Komisję Wyborczą, może on prowadzić agitację, a także pozyskiwać i wydatkować środki.

Aby zarejestrować kandydata w wyborach prezydenckich, trzeba zebrać 100 tys. podpisów; jest na to czas do 26 marca.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts