Przypadek?

  

Gdy opadły emocje związane z nieskładnym oświadczeniem pani ambasador Izraela, domagającej się wycofania projektu ustawy karzącej za sformułowania „polskie obozy śmierci”, czas na refleksję: czemu ma służyć tak irracjonalny atak na Polskę?

W polityce na tym szczeblu nic nie dzieje się przez przypadek. W grudniu Senat Stanów Zjednoczonych przyjął ustawę wspierającą instytucje reprezentujące ofiary Holokaustu w odzyskiwaniu żydowskich majątków, których właściciele nie pozostawili spadkobierców. Jeśli prezydent Donald Trump podpisze ten dokument, polski rząd zarzucony zostanie lawiną roszczeń finansowych w wysokości dziesiątków miliardów dolarów. Obarczenie Polaków współodpowiedzialnością za ludobójstwo Żydów w czasie II wojny światowej ma te roszczenia uwiarygodnić. Tak więc biznes znów wygrywa z historyczną prawdą.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts