Beata Szydło stanęła na czele Komitetu Społecznego Rady Ministrów, który ma m.in. przygotować programy wsparcia dla rodzin i seniorów, pod koniec grudnia. Komitet, jak wcześniej zapowiadała wicepremier Szydło, ma przygotować programy demograficzne, pomocy dla rodzin, a także kompleksowy program wsparcia dla seniorów.

Komitet będzie przygotowywał projekty prospołeczne, a także oceniał projekty ustaw, które trafiają na posiedzenia rządu, a dotyczą spraw społecznych. "Będziemy również przygotowywali nasze propozycje legislacyjne" - zapowiedziała Szydło, zastrzegając, że wszystko "będzie się działo w uzgodnieniu" z szefem rządu Mateuszem Morawieckim.

- Rozpoczynamy od sytuacji demograficznej, programów demograficznych w Polsce i będziemy oczywiście przygotowywali programy, które mają pomagać rodzinom

 - dodała Szydło.

Powiedziała też, że chciałaby przygotować "kompleksowy program dla seniorów".

- Uważam, że to jest grupa, która w tej chwili potrzebuje bardzo dużo wsparcia

 - zaznaczyła. Według niej, seniorzy mogą spodziewać się projektów, które "będą im ułatwiały codziennie życie i będą ich wspierać finansowo".

- Chciałabym, żebyśmy do końca tego roku wypracowali taki kompleksowy program, który mógłby wejść w życie w 2019 roku

 - podkreśliła Szydło.

Zgodnie z grudniowym zarządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego w skład Komitetu, poza wicepremier Szydło, wchodzą także m.in. szefowie resortów: rodziny, pracy i polityki społecznej; edukacji, kultury, nauki i szkolnictwa wyższego, spraw wewnętrznych i administracji, sprawiedliwości, zdrowia, rolnictwa, sportu, finansów oraz sekretarz do spraw europejskich.