Naimski o próbie przerzucenia na Polskę odpowiedzialności za Holokaust: To świństwo

/ pixabay.com

  

Próba przerzucenia na Polaków, na nas, na Polskę odpowiedzialności za Holokaust to jest po prostu świństwo - mówił pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Dodał, że burza wokół Polski w kontekście stosunków polsko-izraelskich nie dotyczy spraw energetycznych.

Naimski pytany dziś na antenie radia Wnet o to, czy ostatnie zawirowania natury historycznej budzące kontrowersje wokół Polski wpływają na pracę jego urzędu odpowiedział, że "w praktyce jest to na szczęście obok".

Dodał, że obecnie w Izraelu przebywa delegacja z Polskich Sieci Energetycznych z prezesem Erykiem Kłossowskim. Wskazał, że prezes "rozmawiał ze swoimi odpowiednikami w Izraelu i ta współpraca pomiędzy z operatorami układa się dobrze".

Mamy rzeczywisty problem w płaszczyźnie wizerunkowej, interpretacji historii i stosunków politycznych, a równocześnie jest rzeczywiście dość głęboko zarysowana możliwość współpracy praktycznej pomiędzy technicznie bardzo zaawansowanymi firmami izraelskimi i polskimi

- mówił.

Ocenił, że "próba przerzucenia na Polaków, na nas, na Polskę odpowiedzialności za Holokaust to jest po prostu świństwo".

To jest rzecz, która jest niedopuszczalna. Musimy protestować przeciwdziałać takiej tendencji czy zamiarowi

- dodał.

Jak mówił, to strategicznie i perspektywicznie bardzo groźne dla Polski.

Niemcy wywołali II wojnę światową i Niemcy zbudowali Auschwitz. Wróćmy zatem do rzeczywistości, a o historii nie zapominajmy

- podsumował Naimski.

Nowelizacją ustawy o IPN, która wprowadza kary m.in. za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności za zbrodnie z okresu II wojny światowej, zajmą się w środę komisje senackie. Przepisy, które Sejm uchwalił w piątek, wywołały kontrowersje w Izraelu i na Ukrainie; skrytykowały ją władze tych państw.

Zgodnie z nowymi przepisami, każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne - będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Ustawa precyzuje, że nie będzie przestępstwem popełnienie tych czynów "w ramach działalności artystycznej lub naukowej". Nowe przepisy mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Biały Dom twardo odpowiada Turcji

/ Pexels

  

Biały Dom wydał komunikat, w którym oznajmił, że Turcja nie może kupić amerykańskich samolotów F-35, jeśli wybrała rosyjski system S-400. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że rosyjski system obrony powietrznej będzie wdrożony w 2020 roku.

"F-35 nie mogą współistnieć z rosyjską platformą zbierającą dane wywiadowcze, która zostanie wykorzystana, aby zbadać nasze zaawansowane zdolności (bojowe)" - głosi komunikat Białego Domu.

We wtorek desygnowany na szefa Pentagonu Mark Esper powiedział na przesłuchaniu w komisji sił zbrojnych Senatu USA, że Ankara nie może w tej sytuacji otrzymać amerykańskich samolotów F-35. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl