Muzułmanie zobaczyli „Allaha” na skarpetkach i wybuchła afera. Znana sieciówka w panice wycofuje całą serię

/ Twitter @LinkerMain

  

Znana sieciówka odzieżowa H&M nie ma ostatnio dobrej passy. Po wielkim skandalu wizerunkowym związanym z kampanią promocyjną bluzy z napisem „najfajniejsza małpka w dżungli”, w którą ubrany był... Murzynek teraz afera wybuchła w kręgach muzułmańskich. Wszystko za sprawą pary skarpet, na których muzułmanie ze Sztokholmu dopatrzyli się... Allaha.

Jak informuje zagraniczny serwis linker.ws odzieżowa sieciówka pod wpływem fali nacisków ze strony muzułmańskich klientów sklepów w Szwecji podjęła decyzję o wycofaniu całej serii skarpet.

Co tak rozwścieczyło muzułmanów? Chodzi o konkretny wzór skarpet z ludzikiem lego trzymającym w rękach młot pneumatyczny. Muzułmanie dopatrzyli się, że szlaczek widoczny na skarpetkach po ich odwróceniu przypomina słowo „Allah”.

(@LinkerMain)

Początkowo kierownictwo odzieżowego giganta tłumaczyło, że jest to „całkowity zbieg okoliczności”, a zamiarem projektantów nie było wcale umieszczanie słowa „Allah” na skarpetach, lecz nadrukowanie tam wzoru w formie szlaczka.

Ostatecznie jednak zapadła decyzja o wycofaniu skarpet ze sklepów.

- Nadruk na tych skarpetkach prezentuje figurkę Lego, a inne znaczenie jest przypadkowe. Przepraszamy, jeśli ten motyw okazał się dla kogokolwiek obraźliwy – wyjaśniała na antenie szwedzkiego radia SVT Petra Buchinger, rzecznik prasowa H&M .

To już kolejna afera wizerunkowa wokół sieciówki. Na początku roku ogromny skandal wywołała kampania promocyjna nowej bluzy z nadrukiem „najfajniejsza małpka w dżungli”. Falę oburzenia wywołało zdjęcie promocyjne, na którym w bluzę z takim właśnie nadrukiem ubrany był Murzynek.

- Przepraszamy każdego, kto mógł poczuć się urażony – głosił wówczas oficjalny komunikat marki.

 Przeprosiny jednak na niewiele się zdały, bowiem wiele osób oskarżyło odzieżowego giganta o rasizm, a w niektórych krajach sklepy H&M zostały zdemolowane.
 
Jak się okazuje, bluza z kapturem i kontrowersyjnym napisem nadal jest do kupienia. Po fali oburzenia zmieniono jedynie modela. Teraz nie reklamuje jej już czarnoskóry chłopiec.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, linker.ws

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto wygrywa wybory na Śląsku, wygrywa w całym kraju. Wójcik: Śląsk to Polska w pigułce

Michał Wójcik / fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

W Katowicach odbyła się konwencja gospodarcza PiS. O to, dlaczego Śląsk jest tak ważny dla Prawa i Sprawiedliwości, zapytaliśmy wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika. - Śląsk był przemysłowym sercem Polski. Nawet w okresie międzywojennym miał szczególną pozycję. Potem, przez całe lata, Śląsk podupadał. Zwłaszcza proces, źle przygotowany moim zdaniem, zamykania kopalni, pokazał, że bardzo silnie to uderzyło w ludzi: niknące miejsca pracy, duże bezrobocie, duże patologie, które wówczas miały miejsce. Ludzie to pamiętają - mówił, dodając, że te reformy wdrażali ci, którzy dzisiaj są twarzami KO.

Dlaczego Śląsk jest tak ważny dla Prawa i Sprawiedliwości, zapytaliśmy wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika.

Śląsk był przemysłowym sercem Polski. Nawet w okresie międzywojennym Śląsk miał szczególną pozycję. Potem, przez całe lata, Śląsk podupadał. Zwłaszcza proces, źle przygotowany moim zdaniem, zamykania kopalni, pokazał, że bardzo silnie to uderzyło w ludzi: niknące miejsca pracy, duże bezrobocie, duże patologie, które wówczas miały miejsce. Ludzie to pamiętają

- mówił, dodając, że te reformy wdrażali ci, którzy dzisiaj są twarzami KO.

Kto wygrywa wybory na Śląsku, wygrywa w całym kraju. Zdaniem Wójcika dzieje się tak dlatego, że "w całym województwie śląskim mieszka wiele milionów ludzi" i "różne środowiska są reprezentowane".

Zarówno typowe środowiska robotnicze, jak i inteligencja, osoby związane z rolnictwem. Bardzo dużo jest przedsiębiorców, skala uprzemysłowienia w tej części Polski jest niesłychanie silna, dlatego to jest taka Polska w pigułce

- podsumował.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl