Janusz Szewczak dla niezalezna.pl: Mamy znacznie lepszą ekipę specjalistów niż PO-PSL

Janusz Szewczak / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Wstępny szacunek wzrostu PKB w 2017 r. jest bardzo pozytywną informacją, choć oczywiście nie jest niespodzianką – zauważyła dziś minister finansów Teresa Czerwińska. O przedstawione dane zapytaliśmy Janusza Szewczaka. Potwierdził słowa szefa resortu finansów. – To jest spodziewany sukces. Ja – z resztą na łamach państwa portalu – mówiłem rok temu o tym, że wyniki budżetowe, finansowe i gospodarcze będą sensacyjnie pozytywne – ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl ekonomista.

Zgodnie z danymi GUS realny PKB w minionym roku zwiększył się o 4,6 proc.

Jest to powód do zadowolenia i chwalenia się w Europie. Powinniśmy być znani z tego prawie 5 proc. wzrostu. Rozwijamy się 3, czy nawet 4 razy szybciej niż wiele krajów starej Unii

– zauważył poseł PiS.

Dodał, że możemy być wzorcem do naśladowania dla innych krajów, które rozwijają się w tempie 1,5 do 2 proc. Wspomniał o ogromnym bezrobociu wśród ludzi młodych w Hiszpanii, we Włoszech czy Grecji.

To wszystko jest dowodem na trafność koncepcji gospodarczych, że liczy się człowiek, rodzina, stabilność państwa, bezpieczeństwo ekonomiczne obywateli i to realizujemy

– powiedział nam Janusz Szewczak.

Zauważalne jest zmniejszanie deficytu sektora finansów publicznych.

Można powiedzieć, że ewidentnie Prawo i Sprawiedliwość ma znacznie lepszą ekipę specjalistów w zakresie gospodarki i finansów niż PO-PSL. To wszystko jest realizowane przy ogromnych wydatkach socjalnych i prorodzinnych, społecznych rzędu niemal 70 mld zł

– dodał.

Przypomniał o rozbijanych mafiach VAT-owskich i dbaniu o grosz publiczny.

Z tego powinniśmy być znani w Europie

– powiedział poseł PiS, odnosząc się również do kwestii ustawy o IPN – która jest ostatnio przedmiotem ostrej debaty.

Dla każdego przyzwoitego człowieka oczywiste jest, że nie było żadnych „polskich obozów zagłady”

– dodał polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Zaznaczył, że wiele krajów powinno nam zazdrościć obecnych wyników.

To realizacja pewnej nowej wizji kapitalizmu, takiego kapitalizmu z ludzką twarzą, gdzie bardziej sprawiedliwie dzieli się owoce wzrostu gospodarczego, gdzie zysk nie jest jedynym wykładnikiem działalności gospodarczej, gdzie liczy się rodzina, tradycyjne wartości, polskie państwo i interes narodowy

– wyliczał nasz rozmówca

Musimy to kontynuować – dodaje Szewczak zaznaczając, że wygląda na to, że rok 2018 będzie równie pozytywny.

Budżet jest dobrze skonstruowany, zbilansowany, a z pewnością inwestycje jeszcze przyspieszą w tym roku

– powiedział.

Stąd też taka wrogość, szkalowanie naszego kraju przez wrogów zewnętrznych i wewnętrznych – takich nigdy Polsce nie brakowało. Ten sukces zadaje kłam tym wszystkim bredniom, o tym jak to źle się w Polsce dzieje, jak straszliwie ucierpiała praworządność i demokracja. Warto zwrócić uwagę, że bez praworządności z pewnością nie byłoby tak dobrych wyników gospodarczych i finansowych

– ocenił ekonomista.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiceminister deklaruje wprost: "Nie będzie zgody na związki partnerskie"

Zdjęcie ilustracyjne / By Mylosz - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79278502

  

"Nie będzie nigdy naszej zgody na związki partnerskie, czy adopcje dzieci przez związki homoseksualne" - powiedział podczas konferencji "Małżeństwo jako optymalna forma profilaktyki problemów społecznych" wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Podczas dzisiejszej konferencji organizowanej przez Fundację Mamy i Taty "Małżeństwo jako optymalna forma profilaktyki problemów społecznych" wiceminister Romanowski powiedział, że "nasze pokolenie ma wyzwania, które z jednej strony dotyczą kultury, czy antykultury rozwodu, a z drugiej strony bardziej współczesne zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się ideologii LGBT".

"Jak to czasami jest określane, może nieco skrótowo, to jest mniejszość, która chce narzucić swoje poglądy"

- wskazał.

Romanowski poinformował też, że "w imieniu całego zespołu Ministerstwa Sprawiedliwości nie będzie nigdy zgody na deprawację, jaką się proponuje na przykład przez funkcjonowanie tzw. latarników. Myślę, że nie trzeba tutaj specjalnie rozwijać, że zgody na związki partnerskie, czy adopcje dzieci przez związki homoseksualne tak samo nigdy nie będzie".

Tłumaczył, że jest to kwestia wartości.

"To, co proponuje ideologia LGBT to jest propozycja nowego człowieka. Jednym z haseł ostatniego paryskiego marszu równości jest to, że nie chcemy się podobać, chcemy zniszczyć, zmienić to społeczeństwo. Nie ma naszej zgody właśnie na tego typu zmiany"

- dodał.

Zwrócił się też do organizatorów konferencji, że bardzo liczy na ich pomoc i wsparcie, "abyśmy mogli wspólnie wspierać rodzinę jako podstawową najważniejszą komórkę społeczną i siłę pedagogiczną".

"W naszej ocenie wartości rzymskiej i greckiej tradycji oraz chrześcijańskiej godności człowieka, na których oparta jest nasza tradycja, kultura i społeczeństwo są systemem aksjologicznym, który chcemy bronić i o który chcemy się troszczyć"

- wyjaśnił wiceminister.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl