Rosyjskie ślady

  

Co łączy gang przebierańców podających się za pracowników tajnych służb z rosyjskim koncernem Łukoil? Jeden z nich – przebywający obecnie w areszcie Tomasz Sz. – posługiwał się wizytówką tego naftowego koncernu. Miał powoływać się na posiadane tam wpływy. Twierdził, że może tam załatwić wszystko.

Chciał, aby jego pracodawca – hazardowy biznesmen Sławomir J. (od lat zasiada na ławie oskarżonych m.in. za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, pranie brudnych pieniędzy, oszustwa podatkowe) – wprowadził tam maszyny do gry, tzw. jednorękich bandytów. Zresztą niejasnych związków z Rosją jest więcej. To jeden ze ściśle tajnych wątków śledztwa w sprawie przebierańców. Prowadzi je katowicka Prokuratura Regionalna i tamtejsza delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Więcej o rosyjskich śladach w tej sprawie w najbliższym tygodniku „Gazeta Polska”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts