Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z TVP Info: Z tropu zbiło go pytanie o Macierewicza

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Andrzej Duda, który gościł na antenie TVP Info, sprawiał wrażenie wyraźnie zakłopotanego, gdy temat rozmowy zszedł na rekonstrukcję rządu i padło pytanie o dymisję Antoniego Macierewicza z funkcji szefa MON. Prezydent próbował nawet zrzucić cała odpowiedzialność na... większość parlamentarną.

W pierwszej części rozmowy - transmitowanej jeszcze na antenie TVP1 w programie „Gość Wiadomości” - prezydent, odnosząc się do reakcji na nowelizację ustawy o IPN, zwrócił uwagę, że nie rozumie, dlaczego była ona tak gwałtowna i nieprzychylna. Jednocześnie wskazał, że w ostatnim czasie pojawia się bardzo dużo dezinformacji na temat Polski. Wskazał przy tym, na wykorzystanie mechanizmów dezinformacji i fake news w kontekście wojny hybrydowej.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Fake news to swoista forma narzędzia wojny hybrydowej". Prezydent broni noweli IPN

W drugiej części rozmowy, transmitowanej już tylko na antenie TVP Info, padły jednak pytania o rekonstrukcję w rządzie i wówczas prezydent, który dotąd odpowiadał na wszystkie pytania dość rzeczowo – zwłaszcza w kwestii nowelizacji ustawy o IPN – zapytany wprost o dymisję Antoniego Macierewicza sprawiał wrażenie wyraźnie zakłopotanego.

Andrzej Duda zaczął odpowiadać dość chaotycznie. Początkowo przyznał, że były „różne kwestie”, w których między nim a byłym szefem MON „nie było jednomyślności”. Po chwili obrał jednak zupełnie inną taktykę i zaczął przekonywać, że dymisja Antoniego Macierewicza ma związek tylko i wyłącznie z „wolą większości parlamentarnej”.

- Natomiast jeżeli chodzi o samą kwestię odwołania, odbyła się ona zgodnie z obowiązującymi przepisami. Premier złożył do mnie, jako prezydenta, wniosek o dymisję i ja go przyjąłem. Rozumiem, że to był wniosek, który wynikał z tego, że taka była wola większości parlamentarnej

– mówił prezydent Andrzej Duda.

Następnie szybko dodał, że realizował z Antonim Macierewiczem jeden program, z którym obaj szli do wyborów.

- Oczywiście można się spierać co do tego, czy był on realizowany wystarczająco szybko, czy był realizowany w szczegółach we właściwy sposób

– mówił Duda.

Prezydent tłumaczył dalej, że elementami programu było utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej, w czym - jak powiedział - „absolutnie wspierał ministra Macierewicza” - oraz działania zmierzające do unowocześnienia oraz zwiększenia liczebności polskiej armii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pomoc humanitarna wjechała do Wenezueli

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Pierwsza z dwóch ciężarówek z pomocą humanitarną z Brazylii wjechała do Wenezueli - poinformował tymczasowy prezydent tego kraju Juan Guaido, który oczekuje na granicy z Kolumbią na transport pomocy humanitarnej, zatrzymanej w pobliżu przejścia granicznego.

Guaido wezwał wojsko, by przepuściło ciężarówki, ale najprawdopodobniej żywność i leki zostaną rozładowane na moście Simona Bolivara po kolumbijskiej stronie granicy i przekazane dalej przez "łańcuch ludzki" - podała kolumbijska agencja do spraw migracji.

Wojska wierne dotychczasowemu prezydentowi Nicolasowi Maduro, które stoją na przejściu granicznym, zatrzymały w ubiegłym tygodniu transporty pomocy humanitarnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl