Arcybiskup spotkał się z prawnikami. I przypomniał, co jest najważniejsze – ZDJĘCIA

/ fot. Joanna Adamik, Katarzyna Katarzyńska/ Archidiecezji Krakowska

– Państwo, przez swoją pracę, w służbie społeczeństwu, narodowi i Polsce, zajmujecie bardzo istotne miejsce i spełniacie ogromną rolę – mówił abp Marek Jędraszewski do prawników na spotkaniu opłatkowym, które zainicjował w latach 60. ubiegłego stulecia kardynał Karol Wojtyła.

Metropolita podkreślił, że okres Bożego Narodzenia sprzyja myśleniu o Bogu, który stał się człowiekiem. Przyjście na świat Jezusa Chrystusa przyniosło nowe prawo, oparte na przykazaniu miłości, które powinno urzeczywistniać się w naszych uczynkach i służbie bliźnim.

Ponad wszystkim jest miłość do Boga i drugiego człowieka. Te przykazania są dla nas najważniejszym punktem odniesienia 
– mówił.

Arcybiskup nawiązał do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zabory były czasem zniewalania, łamania sumień i prawa, a także wynaradawiania naszego społeczeństwa. Zaznaczył, że Polakom udało się wywalczyć wolność dzięki chrześcijańskim wartościom i ogromnej miłości do ojczyzny.

Metropolita przypomniał także o 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Jan Paweł II, w swoim nauczaniu, nakłaniał do otwarcia dla Chrystusa, nie tylko serc, ale również systemów społecznych, politycznych i ekonomicznych.

Spotkanie opłatkowe poprzedziła msza św., odprawiona w Pałacu Arcybiskupów, do którego przybyli przedstawiciele adwokatów, radców prawnych, notariuszy, prokuratury i sądownictwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Archidiecezja Krakowska, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl