Poseł Pięta o "polskich obozach": Polska nie będzie tego tolerować. Niezależnie od tego, co mówią inne ambasady

/ By nieznany (Franz Konrad przyznał się do wykonania wielu fotografii, jednak najprawdopodobniej część zrobili fotografowie Propaganda Kompanie nr 689.[5][6]) - en:Image:Warsaw-Ghetto-Josef-Bloesche-HRedit.jpg uploaded by United States Holocaust Museu

  

- Przypisywanie Polsce odpowiedzialności za niemieckie zbrodnie jest hańbą, ordynarnym kłamstwem i państwo polskie nie będzie tego tolerować niezależnie od tego, co mówią inne ambasady - powiedział w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Pięta.

- Nie potrafię wyjaśnić motywów tego wystąpienia. Nie potrafię też wyjaśnić stopnia rozeznania strony izraelskiej co do treści naszej ustawy czy też do sytuacji panowania w przestrzeni publicznej w wielu państwach kłamliwego przekonania, iż Polacy zbudowali obozy koncentracyjne, a następnie w tych obozach mordowali Żydów

- wskazał poseł PiS, odnosząc się do wczorajszego wystąpienia ambasador Izraela w Polsce, Anny Azari.

- My, kierując się nie tylko interesem narodowym, ale obowiązkiem głoszenia prawdy, taką ustawę musieliśmy podjąć.  Ponieważ wiele podmiotów, dziennikarzy na całym świecie prowadzi antypolską kampanię. Polska nie może tego akceptować, Polska musi spokojnie, ale jasno i stanowczo tłumaczyć nie tylko interesy, ale informować o tym, jaka była prawda historyczna

- dodał.

Parlamentarzysta stwierdził, że "ustalenie prawdy nie jest skomplikowane dla osób, którzy mają dobrą wolę".

- Każdy wie, ilu Francuzów, Holendrów, Norwegów wstąpiło do SS. Amerykańskie środowiska żydowskie mogły zrobić bardzo wiele dla ratowania swoich rodaków. Można sprawdzić, ile alianckich bomb spadło na linie kolejowe, którymi dowożono uwięzionych Żydów do obozów koncentracyjnych. Każdy może się tego dowiedzieć. Każdy może się dowiedzieć tego, że za udzielenie w Polsce pomocy, za podanie szklanki wody czy kromki chleba, za taki gest ludzkiej solidarności, Niemcy wymierzali kary śmierci. Nie tylko osobie dorosłej, zabijali całe polskie rodziny

 – mówi portalowi niezalezna.pl Stanisław Pięta

Sejm przyjął w piątek nowelizację, która wprowadza karę grzywny lub karę do trzech lat więzienia za słowa "polskie obozy śmierci". Ustawa trafi do dalszego procedowania w Senacie.

Zgodnie z ustawą, każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne - będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sama kara grozi za "rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiceminister deklaruje wprost: "Nie będzie zgody na związki partnerskie"

Zdjęcie ilustracyjne / By Mylosz - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79278502

  

"Nie będzie nigdy naszej zgody na związki partnerskie, czy adopcje dzieci przez związki homoseksualne" - powiedział podczas konferencji "Małżeństwo jako optymalna forma profilaktyki problemów społecznych" wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Podczas dzisiejszej konferencji organizowanej przez Fundację Mamy i Taty "Małżeństwo jako optymalna forma profilaktyki problemów społecznych" wiceminister Romanowski powiedział, że "nasze pokolenie ma wyzwania, które z jednej strony dotyczą kultury, czy antykultury rozwodu, a z drugiej strony bardziej współczesne zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się ideologii LGBT".

"Jak to czasami jest określane, może nieco skrótowo, to jest mniejszość, która chce narzucić swoje poglądy"

- wskazał.

Romanowski poinformował też, że "w imieniu całego zespołu Ministerstwa Sprawiedliwości nie będzie nigdy zgody na deprawację, jaką się proponuje na przykład przez funkcjonowanie tzw. latarników. Myślę, że nie trzeba tutaj specjalnie rozwijać, że zgody na związki partnerskie, czy adopcje dzieci przez związki homoseksualne tak samo nigdy nie będzie".

Tłumaczył, że jest to kwestia wartości.

"To, co proponuje ideologia LGBT to jest propozycja nowego człowieka. Jednym z haseł ostatniego paryskiego marszu równości jest to, że nie chcemy się podobać, chcemy zniszczyć, zmienić to społeczeństwo. Nie ma naszej zgody właśnie na tego typu zmiany"

- dodał.

Zwrócił się też do organizatorów konferencji, że bardzo liczy na ich pomoc i wsparcie, "abyśmy mogli wspólnie wspierać rodzinę jako podstawową najważniejszą komórkę społeczną i siłę pedagogiczną".

"W naszej ocenie wartości rzymskiej i greckiej tradycji oraz chrześcijańskiej godności człowieka, na których oparta jest nasza tradycja, kultura i społeczeństwo są systemem aksjologicznym, który chcemy bronić i o który chcemy się troszczyć"

- wyjaśnił wiceminister.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl