Paliwo dla rosyjskiej agentury

  

Agentura rosyjska żywi się naszymi błędami, z czego wniosek, iż należy ich unikać, a nie dostarczać, by Łubianka miała embarras de richesses. Ostatnie dwa przykłady to brak działań rządu w kwestii odszkodowań żydowskich i kapitulacja przed Niemcami w sprawie odszkodowań.

Agentura nie wymyśla problemów, tylko z nich korzysta. Przykładowo w Czarnogórze powiązała sojusz z Rosją z buntem przeciwko korupcji i mafijnej elicie politycznej. Dlatego najskuteczniejszą formą unieszkodliwienia agentury jest rozwiązanie problemów, a nie ich ignorowanie. W obecnej sytuacji Rosja żeruje przede wszystkim na elektoracie patriotycznym. Dlatego przygotowała przekaz dla niego, a jakiekolwiek próby wyjaśnienia opinii publicznej, na czym polegają jej działania, kwituje tylko jednym: to atak na patriotów. Następuje w ten sposób utożsamienie działań Moskwy z aktywnością patriotyczną, która zostaje skanalizowana w interesach rosyjskich i przynosi jedynie negatywne skutki dla kraju. Na końcu tej równi pochyłej nie będzie rozwiązania rzeczywistych problemów, tylko zerwanie sojuszy i podporządkowanie Rosji, wymuszone przez ogłupionych patriotów. Pierwsze objawy takiej ewolucji już są. Oto kolejny patriota na Naszych Blogach na Niezależnej publikuje wykaz państw najbardziej zagrażających Polsce w 2014 r. i obecnie. Okazuje się, że najbardziej zagrażają nam Niemcy, Izrael i USA. Czekam, kiedy pojawi się jeszcze Ukraina i Wielka Brytania. Obok więc rzeczywistego przeciwnika – Niemiec – pojawiają się wrogowie wyimaginowani. Taki intoks rozpowszechnia nie tylko agentura, ale także ludzie naiwni, przerażeni, z zaburzeniami, głupi, nienawidzący sprawców Jałty, antysemici czy szukający poklasku i klikalności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl