Szef klubu PiS ujawnia o czym będą mówić Kaczyński i Tillerson

Jarosław Kaczyński / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Dziś USA Rex Tillerson spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim oraz ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem. Wczoraj doszło do spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. Na godzinę 12:35 zapowiadana jest kolejna rozmowa amerykańskiego polityka – z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Ryszard Terlecki poinformował na jaki temat będą rozmawiać.

Dzisiejsze spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem będzie dotyczyło najważniejszych spraw w relacjach polsko-amerykańskich, polityki międzynarodowej i sytuacji w UE -

powiedział dziś szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Spotkanie z prezesem PiS ma rozpocząć się o godz. 12.35 i ma być ostatnim punktem dwudniowej wizyty Rexa Tillersona w Polsce.

Terlecki powiedział w sobotę dziennikarzom w Warszawie, że będzie to "bardzo ważne spotkanie".

Była rozmowa z premierem, wczoraj z panem prezydentem (...), ale najważniejszą osobą naszego obozu jest oczywiście Jarosław Kaczyński i na koniec podsumowanie wizyty sekretarza stanu Tillersona będzie właśnie u prezesa Kaczyńskiego

 - podkreślił polityk.

Szef klubu PiS dodał, że rozmowa Kaczyński-Tillerson będzie dotyczyła "najważniejszych spraw naszych wzajemnych relacji polsko-amerykańskich".

Ale także polityki międzynarodowej, sytuacji w UE. Myślę, że będzie parę ważnych tematów

- ocenił Terlecki.

Wiceszef resortu kultury Jarosław Sellin podkreślał z kolei, że "Polska jest strategicznym partnerem Stanów Zjednoczonych", o czym - jego zdaniem - świadczą zarówno piątkowe spotkania prezydenta Dudy z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem w Davos, późniejsze piątkowe, wieczorne spotkanie prezydenta Dudy z Tillersonem w Warszawie, jak i sobotnia rozmowa z nim premiera Morawieckiego i Czaputowicza.

Świadczą o tym, że w agendzie polityki amerykańskiej Polska jest jednym z najważniejszych partnerów dzisiaj w świecie

- powiedział Sellin dziennikarzom w Warszawie.

Polityk zwrócił ponadto uwagę, że sekretarz stanu USA podczas obecnej wizyty w Europie odwiedził bilateralnie tylko trzy kraje: Wielką Brytanię, Francję i właśnie Polskę.

Wiemy, że w tym niestabilnym dzisiaj świecie trzeba mieć trwałych, solidnych partnerów. Wzajemnie się tak postrzegamy i relacje bilateralne są zarówno dla USA, jak i Polski bardzo ważne

- podkreślił Sellin. Tillerson wziął udział także w obradach Forum Ekonomicznego w Davos.

Tillerson z kolei mówił na sobotniej konferencji prasowej w Warszawie, że chciałby poznać "perspektywę" lidera PiS.

Prezes Kaczyński ma bardzo długą, ważną historię tutaj, w Polsce, w zakresie rozwoju Polski przez ostatnie 20 lat. I chcę zobaczyć, jaka jest jego perspektywa. Dla mnie jest to po prostu możliwość, aby usłyszeć coś nowego od lidera. Zawsze, kiedy mam okazję coś takiego zrobić, to z tego korzystam

- powiedział sekretarz stanu USA.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosyjskie wojsko przyleciało do Wenezueli

zdjęcie ilustracyjne / mil.ru

  

Dwa rosyjskie samoloty wojskowe wylądowały w stolicy Wenezueli Caracas, przywożąc tam szefa sztabu rosyjskich wojsk lądowych, generała Wasilija Tonkoszkurowa oraz około 100 żołnierzy - poinformował lokalny dziennikarz.

Według internetowych portali śledzących globalną komunikację powietrzną, samoloty te - pasażerski Ił-62 i transportowy An-124 - wystartowały w piątek z podmoskiewskiego lotniska wojskowego Czkałowski i po międzylądowaniu w Syrii kontynuowały lot do Wenezueli. An-124 opuścił Caracas w niedzielę.

Dziennikarz Javier Mayorca napisał w sobotę na Twitterze, że samolotem pasażerskim przyleciał generał Tonkokoszkurow, a samolot transportowy dostarczył 35 ton ładunku.

Agencja Reutera podała, że prośby o skomentowanie tej sprawy, które skierowała do wenezuelskiego ministerstwa informacji oraz do resortów obrony i spraw zagranicznych Rosji, jak też do rzecznika Kremla, pozostają wciąż bez odpowiedzi.

Rosja jest głównym sprzymierzeńcem zmagającego się ze społeczną rewoltą i sankcjami USA prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro. Waszyngton uważa to za ingerowanie Moskwy w wewnętrzne sprawy regionu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl