Trump ostrzega partnerów handlowych USA. "Nie będziemy tolerować nieuczciwych praktyk"

/ flickr.com

  

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump podczas przemówienia na Światowym Forum Gospodarczym w Davos mówił do swoich partnerów, że Waszyngton nie będzie już tolerował nieuczciwych praktyk handlowych, dodając, że agresywne praktyki szkodzą rynkom.

- USA nie będą już przymykać oka na nieuczciwe praktyki handlowe - oznajmił.

- Nie możemy mieć wolnego i otwartego handlu, jeśli niektóre kraje eksploatują system kosztem innych - podkreślił prezydent.

Dodał, że jego kraj jest gotów negocjować dwustronne, obopólnie korzystne porozumienia handlowe ze wszystkimi krajami. Także tymi, które wchodziły w skład proponowanego przez poprzednią administrację USA Partnerstwa Transpacyficznego (TPP). Stany Zjednoczone wycofały się z rozmów na temat TPP niedługo po objęciu urzędu przez Trumpa.

Prezydent USA oświadczył również, że prosi przyjaciół i sojuszników, aby inwestowali we własną obronę i wypełniali swoje zobowiązania finansowe.

Donald Trump powiedział w Davos, że odkąd został prezydentem zdał sobie sprawę, jak "złośliwa i fałszywa" może być prasa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wicepremier Gowin ujawnił kulisy negocjacji z PiS: "Mieliśmy bardzo dobrą rozmowę"

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

"Jesteśmy na finiszu ustaleń między PiS a Porozumieniem, jeśli chodzi o kwestie programowe i personalne; mieliśmy bardzo dobrą rozmowę z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. W przyszłym tygodniu umowa zostanie zawarta" - powiedział dziś wicepremier, szef Porozumienia Jarosław Gowin.

Dziś w programie Tłit Wp.pl szef Porozumienia Jarosław Gowin poinformował:

"Dziś nad ranem zakończyły się ustalenia programowe - tutaj jesteśmy w 90 proc. zgodni - oraz personalne - tu jesteśmy, wydaje mi się, w 100 proc. zgodni - między PiS a Porozumieniem"

Ujawnił też kulisy rozmów.

"Mieliśmy bardzo dobrą rozmowę z panem prezesem Kaczyńskim, potem dołączył do nas premier Mateusz Morawiecki. Liczę na to, że uzgodnienia między PiS a Solidarną Polską będą równie szybkie i równie harmonijne"

- powiedział Gowin.

"Jesteśmy na finiszu wszelkich ustaleń, jeśli chodzi o Porozumienie i PiS. Na pewno w przyszłym tygodniu umowa zostanie zawarta"

- zapewnił.

Dodał, że wszystkie ustalenia personalne będzie komunikował człowiek, który bierze za to największą odpowiedzialność, czyli premier. Podkreślił przy tym: "To Mateusz Morawiecki będzie premierem". I dodał, że w tej sprawie stanowisko Porozumienia jest identyczne ze stanowiskiem PiS.

Jego zdaniem wybory to "przede wszystkim sukces PiS", ale PiS "bez setek tysięcy głosów oddanych na kandydatów Porozumienia" nie miałby większości.

Gowin pytany czy po wyborach zachowa stanowisko wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego, powiedział, że programowo za obszar nauki, innowacji i nowych technologii będzie odpowiadało Porozumienie.

"Chcielibyśmy mieć większy niż do tej pory wpływ formalny na to, na co wpływaliśmy nieformalnie. Program Energia+, program energetyki prosumenckiej, jest dużym sukcesem. Naszym zdaniem powinno to naleźć pewien wyraz formalny. Ze strony pana prezesa Kaczyńskiego czy pana premiera Morawieckiego taki punkt widzenia spotkał się z aprobatą"

- dodał Gowin.

Porozumienie wprowadziło do parlamentu 18 posłów i 2 senatorów. Kandydaci Porozumienia startowali w wyborach z list Prawa i Sprawiedliwości. Porozumienie - wspólnie z PiS i Solidarną Polską - tworzy obóz Zjednoczonej Prawicy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl