Pożyczka termomodernizacyjna – nowa oferta Alior Banku i BGK dla firm

25 stycznia br. Alior Bank podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę w zakresie udzielania pożyczek termomodernizacyjnych w ramach projektu Jeremie 2 z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

facebook.com/AliorBankSA

O dofinansowanie projektu w formie pożyczki termomodernizacyjnej mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego oraz spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego, które poszukują środków na modernizację energetyczną wielorodzinnych budynków mieszkalnych lub budynków użyteczności publicznej wraz z wymianą wyposażenia tych obiektów na energooszczędne.

W ramach oferty klienci z województwa łódzkiego będą mogli otrzymać do 3 mln zł pożyczki  termomodernizacyjnej z Jeremie 2 na okres nawet 180 miesięcy. Możliwa jest również karencja w spłacie kapitału pożyczki – do 18 miesięcy.

Dzięki podpisanej umowie Alior Bank jest pierwszym bankiem, który pełni rolę pośrednika finansowego w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych Perspektywy 2014-2020. Do wykorzystania jest 50 mln zł. Cieszymy się, że będziemy mogli wesprzeć firmy w realizacji przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Centrum Obsługi Przedsiębiorcy i Urzędem Marszałkowskim projekt będzie sukcesem – mówi Michał Chyczewski, wiceprezes zarządu, p.o. prezesa Alior Banku. 

Od kilku lat Alior Bank aktywnie uczestniczy w programach rządowych wspierających rozwój MŚP. Dzięki gwarancjom de minimis udzielanym przez BGK, od 2013 r. Alior Bank przyznał prawie 35 tys. kredytów o łącznej wartości ponad 11 mld zł. Coraz większy udział w finansowaniu tych programów mają środki unijne, m.in. gwarancje COSME czy Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, w ramach którego Alior Bank oferuje kredyty na innowacje technologiczne oraz gwarancje portfelowe dla klientów biznesowych.

Alior Bank wykorzystuje również szeroką paletę programów pomocowych i gwarancyjnych ze środków publicznych i Unii Europejskiej w celu zapewnienia firmom kompleksowego wsparcia w zakresie zbadania dostępności programów unijnych, poznania warunków otrzymania dotacji, jej pozyskania oraz skutecznego i bezpiecznego rozliczenia przed instytucją wdrażającą. W oferowanym przez instytucję Pakiecie Europejskim przedsiębiorcy mogą znaleźć m.in. promesy kredytowe, finansowanie pomostowe czy finansowanie wkładu własnego inwestycji realizowanej z udziałem dotacji. 

Ponadto Alior Bank jest jedyną w Polsce instytucją, która podpisała umowę z BGK w zakresie finansowania dostępu do szybkiego Internetu, mogąc zaoferować klientom z branży telekomunikacyjnej tzw. pożyczkę szerokopasmową, czyli finansowanie inwestycyjne dla rozwoju sieci światłowodowych. Kredyty w kwocie od 20 tys. do 10 mln złotych udzielane są na okres maksymalnie 15 lat. Wkrótce oferta pożyczek szerokopasmowych zostanie rozszerzona o finansowanie płynnościowe dla firm telekomunikacyjnych z sektora MŚP.
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Alior Bank #Bank Gospodarstwa Krajowego #pożyczka termomodernizacyjna

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo