Nigdy więcej

  

Niemiecki nazizm i sowiecki komunizm mogą sprawić, że wiek XX zostanie sklasyfikowany jako wiek ciemny, bo nigdy wcześniej nie dokonano tak potwornych zbrodni na taką skalę.

Dlatego pomimo groteskowości idiotów, którzy w śląskim lesie czcili urodziny Hitlera, dekorując na tę okoliczność tort swastyką z czekoladowych wafelków, nie możemy być obojętni, gdy ktoś relatywizuje (a co dopiero chwali) totalitaryzmy. Podrygi z lasu wyglądają niepoważnie, ale sam znam osoby, które w młodości poważnie zainfekowała ideologia Hitlera. Szły za tym toksyczne wydawnictwa i muzyka. Dziś lata 90. z ich rozedrganiem społecznym i sprzyjającym patologii nihilizmem to już przeszłość. Hakenkreuz z andruta być może nikogo nie przekona do wstępowania w szeregi bojówek, ale na pewno na takie zachowania nie ma miejsca nawet w popkulturze czy w lesie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts