Poseł Krajewski ujawnia: Wiele osób nie słyszało o zupełnie nowych wątkach ws. Amber Gold

Udostępnij

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold przesłuchiwała funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pracującego przy sprawie Amber Gold. Pierwsza część przesłuchania była otwarta, a po południu zaplanowano przesłuchanie niejawne tego świadka. W rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł Jarosław Krajewski z PiS wskazuje na możliwość przesłuchiwania kolejnych świadków ze służb specjalnych także w trybie jawnym.

Jednocześnie poseł Krajewski z sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold podkreśla, że w sprawie pojawiło się wiele zupełnie nowych wątków:

- Wiele osób nie słyszało o zupełnie nowych wątkach ws. Amber Gold, które wynikają z odtajnionych dokumentów, które do tej pory były w posiadaniu ABW. Myślę, że bardzo dużo tych wątków będzie kontynuowanych na posiedzeniu niejawnym, ale pamiętajmy o tym, że bardzo dużo materiałów zostało odtajnionych. Na pewno my jako członkowie sejmowej komisji śledczej będziemy robili wszystko, żeby jak najwięcej osób również ze służb specjalnych stawało w trybie jawnym i odpowiadało na nasze pytania. Ja rozumiem, że z punktu widzenia tych osób najłatwiej byłoby odpowiadać na pytania tylko i wyłącznie za zamkniętymi drzwiami. My uważamy, że również te osoby, przy poszanowaniu ustawy o ochronie informacji niejawnej powinny odpowiedzieć na nasze pytania odnośnie ich roli w wyjaśnianiu afery Amber Gold  - mówi poseł Krajewski.
 

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts