Twardy bój o środek

  

Tuż po rekonstrukcji, chwilę po tym, jak wyrzucono z rządu Antoniego Macierewicza, a opozycja dokonała samozaorania przy okazji ustaw o aborcji, politycy prawicy chyba uznali, że polityczna historia się zakończyła.

Mam wrażenie, że wielu z nich pomyślało: zwycięstwo PiS w wyborach jest pewne, a my w zasadzie nie musimy się starać i zajmować kampanią, tylko stopniowo odkręcać kurek z ciepłą wodą w kranie.

Po tygodniu widać jednak, że niekoniecznie. Zaczęło się od wolty nowego ministra spraw zagranicznych w sprawie reparacji. Tematu ponoć nie ma, a debata jest potrzebna jedynie w Polsce. W domyśle, temu głupawemu twardemu elektoratowi, co to nic mu nie trzeba tłumaczyć, a on i tak na nas zagłosuje. Później okazało się, że będziemy wycofywać się rakiem ze sporu o Puszczę Białowieską. I co z tego, że 90 proc. ludzi zorientowanych w sprawie (w tym mieszkańcy okolic PB) poczują się oszukani? Ważne, żeby UE była zadowolona. Kornik drukarz na wieść o tym odetchnął z ulgą, ale jeszcze się zastanawia, czy głosować na PiS. Na koniec wyszła sprawa senatora Stanisława Koguta, którego senatorzy prawicy obronili. Ostatni casus pokazał, na jakich glinianych nogach stoi potęga PiS.

Okazuje się, że wystarczyło raz dać zagłosować senatorom zgodnie z sumieniem i bez żadnych konsekwencji, a natychmiast przestali się liczyć ze zdaniem marszałków Stanisława Karczewskiego, Adama Bielana i prezesa Jarosława Kaczyńskiego. No, ale może liczyli, że obrona Stanisława Koguta przed zarzutami prokuratury spodoba się elektoratowi środka. Przecież on wiele znosił i wszystko jest w stanie sobie wytłumaczyć. Sprytne. Do wyborów w 2023 r., bo przecież wszystkie najbliższe wygrali, będą się jednak musieli jeszcze bardziej postarać. Trzeba pokazać większą gibkość kręgosłupów w tym twardym boju.  


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl