Minister Błaszczak spotkał się z szefem Sztabu Generalnego

/ mat. SG WP / http://sgwp.wp.mil.pl/pl/4_968.html

  

W Sztabie Generalnym WP odbyło się robocze spotkanie ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka z kierowniczą kadrą sztabu. Gospodarzem spotkania był szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał broni Leszek Surawski.

Szef Sztabu Generalnego oraz szefowie zarządów SG WP przedstawili ministrowi szczegółowe zadania Sztabu Generalnego w systemie kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej. 

Dyskutowano również o zagadnieniach związanych z planowaniem strategicznego użycia Wojska Polskiego, programowaniem wieloletniego rozwoju i budowaniem nowych zdolności Sił Zbrojnych.  Podkreślono rolę dynamicznie zmieniającego się środowiska bezpieczeństwa międzynarodowego, jak również jego wpływ na kształtowanie i wzmacnianie Wojska Polskiego.

Rozmowy dotyczyły również zmian w systemie kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi oraz rekomendacji i wniosków ze  Strategicznego Przeglądu Obronnego. 

Przedmiotem uwagi ministra Mariusza Błaszczaka były również kwestie związane z obecnością sił NATO i wojsk USA na flance wschodniej, w tym w Polsce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP
Tagi

Wczytuję komentarze...

Niedawny koalicjant nie zostawia suchej nitki na Schetynie. "Jest odpowiedzialny za klęskę"

Grzegorz Schetyna / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

- Okazało się, że Platforma Obywatelska pomimo że mówiła, że chce łaczyć, budować wielką koalicję, to nie udźwignęła tego, nie udźwignął tego Schetyna. Grzegorz Schetyna nie był odporny na naciski wewnątrz partii i doprowadził do rozpadu tego projektu - mówił w programie Michała Rachonia "Woronicza 17" Marek Balt, polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej, niedawnego koalicjanta PO.

Mijający tydzień przyniósł wiele rozstrzygnięć wśró politycznej opozycji. Grzegorz Schetyna ogłosił koniec projektu Koalicji Europejskiej - szerokiego bloku opozycji - i zapowiedział, że Platforma pójdzie do wyborów w formule Koalicji Obywatelskiej, z Nowoczesną i Inicjatywą Polską. "Wyrzucony" z koalicji z PO Sojusz Lewicy Demokratycznej zawiązał wspólny blok Lewica z Wiosną Roberta Biedronia oraz partią Razem.

Nie jest wykluczone jednak, że blok lewicowy po wyborach wejdzie w porozumienie z Koalicją Obywatelską.

[polecam:https://niezalezna.pl/280652-miala-byc-trzecia-sila-a-jest-w-lewicowej-koalicji-politolog-wyjasnia-co-sie-stalo-z-wiosna-biedronia]

- Po co się podzieliliście, żeby łaczyć się po wyborach - zapytał polityka SLD, Marka Balta, Michał Rachoń. SLD w wyborach do Parlamentu Europejskiego był sojusznikiem PO w ramach Koalicji Obywatelskiej, a sam Balt startował w nich z "dwójką" z list KE w okręgu 11. 

- Okazało się, że Platforma Obywatelska pomimo że mówiła, że chce łaczyć, budować wielką koalicję, to nie udźwignęła tego, nie udźwignął tego Schetyna. Grzegorz Schetyna nie był odporny na naciski wewnątrz partii i doprowadził do rozpadu tego projektu. (...) Grzegorz Schetyna jest odpowiedzialny za klęskę zjednoczonej opozycji

- powiedział Marek Balt. 

- Schetyna mówił: "chodźcie wszyscy do mnie", a gdy wszyscy przyszli, powiedział: "już was nie chce"

- dodał Balt.

[polecam:https://niezalezna.pl/280623-dylematy-wokol-startu-lewicy-w-wyborach-w-tle-sprawa-kasy-z-subwencji-i-progu-wyborczego]

Komentując kwestię list Koalicji Obywatelskiej, o których Schetyna mówi, że "nie będą listami partyjnymi", Marek Balt ocenił, że "to ściema". Zapytany, czy po wyborach w Sejmie możliwe będzie porozumienie PO-KO - SLD, polityk stwierdział:

- O ile PO będzie realizowała program SLD, to w tym zakresie się porozumiemy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl