Pekin wprowadza systemy S-400 do służby

/ flickr.com

  

Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza rozpoczęła rozmieszczanie systemów antybalistycznych S-400 Triumf w leżącej na wschodnim wybrzeżu Chin prowincji Szantung - informuje południowokoreański dziennik Dong-A Ilbo.

Pierwsza z baterii systemu rakietowego ziemia-powietrze S-400 rozmieszczona w prowincji Szantung obejmuje swoim działaniem prawie całe terytorium Półwyspu Koreańskiego znajdujące się po drugiej stronie Morza Żółtego. Warto przypomnieć że Pekin zakupił od Rosji w 2014 sześć baterii S-400, które trafić mają do Państwa Środka do roku 2019.

S-400 Triumf to rosyjski system rakietowy czwartej generacji, klasy ziemia-powietrze. S-400 może jednocześnie namierzać i naprowadzać rakiety na 36 celów, znajdujących się w odległości nawet 400 km oraz na pułapie do 185 km. Jest zdolny zwalczać samoloty, pociski manewrujące oraz pociski balistyczne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...


Zmarł 70-latek zakażony koronawirusem

/ jclk8888

  

W szpitalu w Lublinie zmarł 70-letni mężczyzna zakażony korownawirusem – poinformowała rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka. To trzeci w Lubelskiem zgon osoby zakażonej. Dotychczas w regionie odnotowano 85 zachorowań.

Strzępka podała w komunikacie prasowym, że 70-letni pacjent z infekcją COVID-19 zmarł w sobotę w szpitalu klinicznym nr 1 w Lublinie „w przebiegu niewydolności wielonarządowej”. „Mężczyzna został przyjęty do szpitala w Lublinie w ciężkim stanie, z szeregiem chorób współistniejących” – dodała.

Strzępka zaznaczyła, że Lubelski Urząd Wojewódzki nie jest upoważniony do udzielania innych, szczegółowych informacji o zmarłym.

To trzeci w Lubelskiem zgon osoby zakażonej koronawirusem. We wtorek w szpitalu w Puławach zmarł 68-letni proboszcz parafii w Białopolu, a 14 marca w szpitalu w Lublinie zmarł 66-letni mężczyzna z powiatu janowskiego. Wszyscy cierpieli też na przewlekłe choroby współistniejące.

Strzępka poinformowała również o nowym wykrytym w wojewóztwie lubelskim zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonym pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Dotyczy to kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, która miała styczność z osobą zakażoną.

Wcześniej Strzępka informowała o sześciu nowych przypadkach koronawirusa. Dotyczą one dwóch kobiet w przedziale wieku 21-40 lat, dwóch kobiet w przedziale wieku 41-60 lat i mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, którzy mieli styczność z osobami zakażonymi oraz mężczyzny w przedziale wieku 41-60 z powiatu chełmskiego. Władze sanitarne ustalają źródło jego zakażenia. „Wszystkie te osoby są w stanie dobrym lub średnim” – zaznaczyła rzeczniczka.

Dotychczas na terenie województwa lubelskiego wykryto w sumie 85 przypadków zakażenia koronawirusem, trzy osoby zmarły.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts