Macierewicz uderzał w mur kłamstwa. Potrzebne jest przenikanie się władzy z narodem. Zobacz mocną rozmowę ze Stanisławem Markowskim

  

– Macierewicz uderzał w pewną absurdalną barierę, mur kłamstwa i pomówień, zgody na niszczenie Polski. Dlatego jego odwołanie było dla mnie ciosem. To ważny moment rządów PiS, w którym trzeba pewnych spraw dopilnować. Rząd i posłowie się zasiedzieli, my im nie jesteśmy potrzebni. Musi istnieć to przenikanie się z narodem, zwłaszcza z ludźmi aktywnymi, zaangażowanymi. Jarosławie, nie masz innych! – zaapelował w „Wywiadzie z chuliganem” Stanisław Markowski, fotograf i legenda miasta Krakowa. Obejrzyj całą rozmowę u nas!

Jest legendą Krakowa, autorem muzyki do hymnu Solidarności i fotografem, który udokumentował najważniejsze wydarzenia z historii Polski ostatnich dziesięcioleci. Po dymisji Antoniego Macierewicza wygłosił mocne przemówienie w jego obronie pod Wawelem.

W rozmowie z Piotrem Lisiewiczem w „Wywiadzie z chuliganem” także mówi o momencie historycznym, w którym znalazła się dziś Polska, o konieczności dopilnowania dobrej zmiany i pułapce polegającej na kompromisach z III RP.

W drugiej części programu zobaczyć można, jak Stanisław Markowski wraz z grupą widzów doprowadził do zerwania spektaklu w reżyserii Jana Klaty w Teatrze Starym w Krakowie.

Ja to nazywam ścierwokulturą 
– mówi Markowski o pozujących na buntownicze widowiskach szydzących z patriotyzmu i wartości.

Bunt? Wyobraź sobie, że zielone ludziki pojawiają się w Krakowie na rynku. Co Klata powinien wtedy zrobić? Oni już się na rynku ustawiają, jeszcze niby trochę przebrani, ale już im kałachy wystają spod kurtek. Klata powinien iść naprzeciwko nich, ściągnąć spodnie, zrobić kupę i uciec. To byłby jego protest przeciwko zielonym ludzikom, przeciwko agresji rosyjskiej na Polskę 
– ocenia.

Na czym jego zdaniem rola podobnych spektakli?

W pornografii nikt nie udaje, że to jest coś innego. Nikt nie wchodzi w duszę. To jest czysta fizjologia, jak u rzeźnika. Tu jest coś innego, głębszego. Tu jest wchodzenie przez oczy, przez umysł, przez pompatyczność teatru, desek scenicznych, zwłaszcza dla młodych ludzi. Tłumaczy im się, że pełne wyzwolenie polega na tym, żeby rzucić to co nam rodzice i dziadkowie wmawiali, jak mamy żyć, jakie są wartości
– opowiada Markowski.

Cały odcinek „Wywiadu z chuliganem” poniżej:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Najważniejsze takie porozumienie od lat? Szymański ujawnia: Olbrzymie osiągnięcie negocjacyjne

zdjęcie ilustracyjne / Tumisu; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Wiceszef polskiej dyplomacji Konrad Szymański nie ukrywa, jak duże znaczenie ma porozumienie w sprawie brexitu, które zostało wstępnie zaakceptowane przez stronę unijną i stronę brytyjską. Zdaniem wiceministra MSZ jest to „olbrzymie osiągnięcie negocjacyjne:.

Szef KE Jean-Claude Juncker poinformował dziś, że zawarto porozumienie w sprawie brexitu między UE a Wielką Brytanią.

Negocjatorzy z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii porozumieli się w sprawie brexitu - poinformował dziś na Twitterze szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, zaledwie kilka godzin przed rozpoczęciem szczytu UE, który ma zająć się tą kwestią. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ocenił, że to świetna oferta.

[polecam:https://niezalezna.pl/293284-jest-porozumienie-w-sprawie-warunkow-brexitu-johnson-to-nowa-swietna-oferta]

Do kulisów procesu negocjacji i szczegółów dotyczących samego porozumienia odniósł się wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Porozumienie, które zostało wstępnie zaakceptowane przez obie strony, przez stronę unijną i stronę brytyjską, jest olbrzymim osiągnięciem negocjacyjnym - z jednej strony realizuje oczekiwania Wielkiej Brytanii dotyczące zachowania gwarancji integralności Zjednoczonego Królestwa, z drugiej strony gwarantuje integralność wspólnego rynku, nasze interesy handlowe.
- powiedział wiceszef MSZ.

Wiceminister podkreślił, że porozumienie w tym zakresie jest niezwykle istotne głównie ze względu na regulacje dotyczące ochrony praw obywateli.

Co najważniejsze porozumienie otwiera drogę do tego, by prawa obywateli były chronione umową międzynarodową, nie tylko prawem krajowym, by doszło do rzetelnego rozliczenia finansowego lat członkostwa Wielkiej Brytanii w UE, by w końcu wprowadzić okres przejściowy, jeśli chodzi o współpracę handlową po ustaniu członkostwa Wielkiej Brytanii w UE.
- mówił Konrad Szymański.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl