Wczoraj troje posłów PO podczas konferencji zażądało dymisji kierownictwa Prokuratury Krajowej. Mówili o „rosnącej fali faszyzmu”.

Od dwóch lat obserwujemy rosnącą falę antysemityzmu, nacjonalizmu, a nawet faszyzmu. Prokuratura nic z tym nie robiła. Z polskich sądów znikały akty oskarżenia przeciwko ksenofobom i faszystom. Jaka była rola prokuratury w tym, że wobec Rybaka czy Międlara podejmowano tego typu działania?

- pytał wczoraj Borys Budka.

Niejako w odpowiedzi na tę wypowiedź Dominik Tarczyński zamieścił w sieci krótki filmik i załączył pytania do posła Borysa Budki.

"FASZYŚCI? Pośle Budka, czy uważa pan, że Ruch Narodowy to faszyści? Czy pana siostra to faszysta? Czy przeprosi pan uczestników Marszu Niepodległości?"

- zapytał Budkę na Twitterze poseł PiS.

Na załączonym filmie widzimy Annę Budkę – siostrę posła PO.

Sam budka mówił niegdyś „Gazecie Wyborczej” o swojej siostrze. Wspominał, że sympatyzuje z narodowcami.

Ania skończyła kosmetologię, potem zaocznie prawo, teraz pracuje u mamy w kancelarii. Kiedyś kandydowała z Ruchu Narodowego do Parlamentu Europejskiego. Zawsze jeździ na Marsz Niepodległości

– powiedział Borys Budka.

Warto przypomnieć sobie, w jaki sposób posłowie totalnej opozycji nazywali ludzi idących w ubiegłorocznym Marszu Niepodległości.

Rozmawialiśmy z Dominikiem Tarczyńskim. Poseł zauważył, że narasta atak na środowisko Zjednoczonej Prawicy.

Jeśli te grupy faszystowskie mają być do nas dołączane w sposób medialny, jeżeli mamy być utożsamiani w tej manipulacji Platformy jako ludzie sprzyjający faszystom, jeśli nasze środowiska popierające Prawo i Sprawiedliwość w ten sposób są określane, to ja pytam o środowiska i nawet rodzinę tych, którzy tak bardzo krzyczą. Ten kto wojuje tępym mieczem, od manipulacji ginie

– powiedział w rozmowie z Niezależna.pl poseł PiS Dominik Tarczyński.