Problemy z logowaniem na Twittera opóźniły odwołanie alarmu na Hawajach

Honolulu – stolica i największe miasto Hawajów / By Sullynyflhi - Self-made. Photo taken in summer 2006., Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2141823

  

Problemy z logowaniem na twitterowe konto gubernatora Hawajów Davida Ige spowodowały kilkunastominutowe opóźnienie w odwołaniu fałszywego alarmu przeciwrakietowego na Hawajach. Ostrzeżenie wydano przez pomyłkę 13 stycznia, wywołując panikę na archipelagu.

Ige został poinformowany przez hawajską agencję zarządzania kryzysowego (HI-EMA) o fałszywym alarmie dwie minuty po jego wydaniu - przekazał "Honolulu Star Advertiser". Przez kolejne 15 minut nie odwołał go jednak za pośrednictwem mediów społecznościowych.

CZYTAJ TEŻ: Wysłali komunikat o ataku rakietowym...przez pomyłkę

Gubernator przyznał wczoraj, że jego późna reakcja spowodowana była tym, iż nie mógł przypomnieć sobie swoich danych potrzebnych do logowania na Twittera.

Muszę przyznać, że nie znam loginu oraz hasła do mojego konta na Twitterze

- stwierdził Ige, cytowany przez "Honolulu Star Adveriser". Polityk zaznaczył, że po incydencie zapisał dane do logowania na smartfonie, by uniknąć kolejnej takiej pomyłki.

Jak zaznacza BBC, po odwołaniu alarmu na Twittera biurze Ige "zajęło jeszcze kilka minut", aby poinformować o fałszywym komunikacie za pośrednictwem Facebooka. Gubernator Hawajów nie wspomniał jednak, czy on i jego współpracownicy mieli trudności z zalogowaniem się na portal społecznościowy.

13 stycznia o 8.07 rano do wszystkich mieszkańców Hawajów wysłano wiadomość o "zbliżającym się zagrożeniu" oraz nakazano udanie się do najbliższego schronu. "To nie są ćwiczenia" - podkreślono. Komunikat ten, przesłany przez władze na telefony komórkowe mieszkańców, wywołał panikę; oficjalne dementi pojawiło się krótko później.

Według hawajskich władz fałszywy alarm rakietowy spowodował jeden z pracowników stanowych, który "nacisnął niewłaściwy przycisk".

Jak podał z kolei "The Washington Post", winny nadania fałszywego alarmu jest system komputerowy wykorzystywany do obsługi tego rodzaju komunikatów, a konkretniej - jego źle zaprojektowany interfejs użytkownika. Zdaniem gazety, oprogramowanie zaprojektowane jest w taki sposób, że bardzo łatwo o pomyłkę użytkownika.

System ostrzegania z czasów zimnej wojny przywrócono na Hawajach ze względu na groźbę ataku nuklearnego ze strony Korei Północnej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ten, to już naprawdę nieźle odleciał! Sikorski chce ślubowania... lojalności unijnym instytucjom

Radosław Sikorski / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Ślubowanie unijnym instytucjom? Taki pomysł ma na siebie i ewentualnych przyszłych "eurokolegów" Radosław Sikorski. - Zanim nowi europosłowie zabiorą głos powinni, tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować – przekonywał. „Czy ma znać też hymn niemiecki?” – dopytują się internauci.

Radosław Sikorski wziął udział w debacie z liderami list Koalicji Europejskiej, które odbyło się w Kinie Pomorzanin w Bydgoszczy.

- Państwo podczas kampanii poruszacie bardzo dużo tematów - smog, gospodarka, niepełnosprawni, kobiety, euro. Czemu poświęcicie swoje pierwsze wystąpienie na forum Parlamentu Europejskiego? – zapytano polityków.

[polecam:https://niezalezna.pl/271581-chwila-szczerosci-w-wykonaniu-boniego-ciekawe-czy-juz-rozumie-co-przypadkiem-zdradzil]

 

- W kluczowym polskim interesie narodowym jest to, aby Unia Europejska w ogóle przetrwała. I zanim nowi europosłowie zabiorą głos, powinni tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować. Bo tam się wybierają ludzie, którzy deklarują uczciwie, zawczasu, że idą do Unii po to, żeby ją od środka zniszczyć

- stwierdził Sikorski.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl