Arogancja i próba zaostrzenia sytuacji. Poseł PiS mocno o wyborze Gersdorf na szefową KRS

Małgorzata Gersdorf i Waldemar Żurek / fot. Filip Błażejowski/ Gazeta Polska

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

– Profesor Gersdorf jest osobą bardzo zaangażowaną politycznie w spór wokół kształtu reformy sądownictwa. I po tym wyborze widać, że większość w składzie KRS-u też ma ochotę opowiadać się po jakiejś stronie w tym sporze – mówi portalowi Niezalezna.pl poseł Marcin Horała. Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości dodaje też, że odczytuje ten wybór „jako sposób, aby na ostatniej prostej, na odchodne możliwie wszystko zaostrzyć i wywołać zamieszanie”.

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego, prof. Małgorzata Gersdorf, została nową przewodniczącą Krajowej Rady Sądownictwa. Otrzymała 14 na 18 głosów. Była jedynym kandydatem na to stanowisko.

To pokazuje, że KRS w jego obecnym składzie niczego się nie uczy na własnych błędach – choćby w odniesieniu do głośnej sprawy asesorów – nie ma tam żadnej autorefleksji. Pokazuje za to arogancję 
– skomentował decyzję KRS poseł Marcin Horała. 

Pani profesor Gersdorf jest osobą bardzo zaangażowaną politycznie w spór wokół kształtu reformy sądownictwa. I po tym wyborze widać, że większość w składzie KRS-u też ma ochotę opowiadać się po jakiejś stronie w tym sporze, czego władza sądownicza robić nie powinna. Trzecia władza nie od tego jest, ale to jest już w pewnym sensie spór bezprzedmiotowy, bo wkrótce przeprowadzimy procedurę według nowej ustawy i ten skład będzie inny 
– podkreślił w rozmowie z naszym portalem. 

Parlamentarzysta ma co prawda nadzieję, że być może prof. Gesrdorf powstrzyma się od pewnych zachowań, ale jednocześnie zaznacza, że na razie nic na to nie wskazuje. 

Pani profesor nie miała do tej pory wypowiedzi, która by wskazywała, że nastąpiła u niej jakaś refleksja. Zresztą chyba nie po to została wybrana, bo ja odczytuję ten wybór jako sposób, aby na ostatniej prostej, na odchodne możliwie wszystko zaostrzyć, zaognić i wywołać zamieszanie 
– powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl Marcin Horała.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Były współpracownik Macrona w areszcie

prezydent Francji Emmanuel Macron / kremlin.ru

  

Alexandre Benalla, były bliski współpracownik prezydenta Emmanuela Macrona, został osadzony w tymczasowym areszcie w związku z prowadzonym dochodzeniem ws. stosowania przemocy podczas pierwszomajowej manifestacji w Paryżu w 2018. Informację potwierdzają francuskie źródła sądowe.

Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego Alexandra Benalli, zatrudnionego do lipca ubiegłego roku w administracji prezydenckiej, w związku z niedotrzymywaniem przez niego warunków nadzoru prokuratorskiego. Wniosek o tymczasowe zatrzymanie złożyli kuratorzy Benalli.

Podczas rozprawy sąd w Paryżu podjął również decyzję o osadzeniu w areszcie innego współpracownika prezydenta Macrona - a prywatnie przyjaciela Benalli - Vincenta Crase. Był on zatrudniony w aparacie ugrupowania „La Republique en marche” - partii Emmanuela Macrona, która aktualnie sprawuje władzę we Francji.

Bezpośrednim powodem decyzji o areszcie tymczasowym było to, że 31 stycznia portal informacyjny Mediapart zamieścił na swych stronach potajemne nagranie kilku rozmów telefonicznych, jakie obaj mężczyźni przeprowadzili w dniu 26 lipca ub.r. Benalla i Crase byli wówczas objęci prokuratorskim zakazem jakichkolwiek kontaktów dwustronnych - przypomina agencja AFP. Cztery dni wcześniej postawiono im zarzuty stosowania przemocy podczas manifestacji w Paryżu.

Agencja AFP przypomina, że od kilku miesięcy afery związane z osobą Alexandra Benalli koncentrują na sobie uwagę mediów we Francji i poważnie nadwerężają pozytywny wizerunek prezydenta Macrona.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl