Rosyjskie bombowce nad Europą! Tu-160s Blackjack chciały naruszyć przestrzeń powietrzną NATO. [WIDEO]

/ twitter.com/beairforce

  

Od kilku dni docierają niepokojące informacje o wzmożonej aktywności rosyjskiego lotnictwa. Do najgroźniejszych incydentów doszło jednak w ubiegłym tygodniu. Bombowce typu Tupolew Tu-160s, zwane Blackjackami, próbowały naruszyć holenderską przestrzeń powietrzną. Do naruszenia nie doszło. Bombowce zostały przechwycone przez belgijskie myśliwce F-16 nad Morzem Północnym praktycznie w ostatniej chwili przed naruszeniem holenderskiej przestrzeni powietrznej. Z informacji przekazanych przez holenderski resort obrony wynika, że rosyjskie bombowce były w drodze do Wielkiej Brytanii.

Belgijskie myśliwce F-16 poderwano po tym, gdy siły powietrzne tego kraju otrzymały informację o zbliżających się intruzach. Centrum Dowodzenia NATO w niemieckim Udem wezwało do przechwycenia nadlatujących jednostek.

 

Jak się okazuje, na tym się nie skończyło. Rosyjskie bombowce obrały kurs na Wielką Brytanię. Tam również doszło do groźnego incydentu.

Tupolewy Blackjack zbliżyły się na odległość ok. 70 km do brytyjskiego lądu. Na reakcję Royal Air Force nie trzeba było długo czekać. Do akcji poderwane zostały myśliwce typu Eurofighter Typhoon, które dokonały przechwycenia rosyjskich bombowców i odeskortowania ich poza tereny państw NATO.

- W żadnym momencie Blackjacki nie wleciały w naszą przestrzeń powietrzną, ale zbliżyły się do niej aż na odległość 55 kilometrów, co oznacza, że rosyjskie bombowce znajdowały się 74 kilometry od brytyjskiego terytorium – poinformował rzecznik brytyjskiego ministerstwa obrony.

Jak informuje serwis swiato-podglad.pl, to już kolejna rosyjska prowokacja w tym roku. 8 stycznia brytyjska fregata rakietowa typu 23 HMS „Westminster” przechwyciła cztery okręty rosyjskie, które płynęły wprost na terytorium Zjednoczonego Królestwa.
 

 
 
 


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, NL Times, Guardian, twitter.com/beairforce, swiato-podglad.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Hit! Zobacz, jak ofiara Hitlera demaskuje służalczość PO wobec Niemiec. WIDEO

/ niezalezna.pl

  

Henryk Walendowski przeżył horror. Jako 4-letnie dziecko wyrzucony został z domu przez Niemców na 20-stopniowy mróz. Jego siostrę siłą oddano niemieckiej rodzinie z Berlina. – To my byliśmy naprawdę wypędzeni. Niemcy od Eriki Steinbach wysiedlani byli na mocy układu poczdamskiego. Mieli na wyprowadzenie się miesiąc, nam dawano 10 minut – mówi. Wraz ze społecznym komitetem od 13 lat zabiega o Pomnik Wypędzonych w Poznaniu. Zwodzony przez urzędników PO w końcu stracił cierpliwość. Postanowił powiedzieć całą prawdę o przyczynach ich uległości wobec niemieckiego konsulatu. FILM PONIŻEJ!

Sensacyjne szczegóły na temat zależności pomiędzy związanym z PO establishmentem na Zachodzie a Niemcami, o których opowiedział Henryk Walendowski w „Wywiadzie z chuliganem” chwilami brzmią wręcz nieprawdopodobnie. Jednak powiązania niemieckich mediów, polskich instytucji naukowych i przydzielanych im niemieckich grantów układają się w jedną całość, która przekłada się także na wyniki wyborów w tych miastach.

Ale sprawa Pomnika Wypędzonych pokazuje, że lobby to weszło na teren, do którego zbliżać się mu absolutnie NIE WOLNO – prawdy historycznej u II wojnie światowej i jej upamiętnienia przez ofiary.

Henryk Walendowski nawiązał też do skandalicznej wypowiedzi wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka, który stwierdził, że przyczyną II wojny światowej było „złe słowo było Polaka przeciwko innemu narodowi, Niemca przeciwko innemu narodowi”.

Od razu pomyślałem, czy ten pan nie miał jakichś związków z poznańskim Instytutem Zachodnim. Bardzo boli mnie, że Instytut Zachodni jest prawdopodobnie skażony jakiś dotacjami niemieckimi i poprawnością polityczną. Mamy do czynienia z zamazywaniem konturów wydarzeń, Niemcy przedstawiani są nie tak, jak Polacy odczuwali to w czasie wojny

– powiedział gość Piotra Lisiewicza.

Jego zdaniem bezczelne nabijanie w butelkę przez urzędników dożywających swoich dni niemieckich ofiar to przekroczenie wszelkich granic:

Niemcy chcieliby zapomnieć o swoich o swoich barbarzyństwach. Teraz, w dzisiejszych czasach, gdy otacza nas gospodarka niemiecka, jest obawa, czy to nie przytłumi polskości.  Dlatego Pomnik Wypędzonych Poznaniowi po prostu się należy.

CAŁĄ SENSACYJNĄ ROZMOWĘ OBEJRZEĆ MOŻNA PONIŻEJ:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl