Rosyjskie bombowce nad Europą! Tu-160s Blackjack chciały naruszyć przestrzeń powietrzną NATO. [WIDEO]

/ twitter.com/beairforce

  

Od kilku dni docierają niepokojące informacje o wzmożonej aktywności rosyjskiego lotnictwa. Do najgroźniejszych incydentów doszło jednak w ubiegłym tygodniu. Bombowce typu Tupolew Tu-160s, zwane Blackjackami, próbowały naruszyć holenderską przestrzeń powietrzną. Do naruszenia nie doszło. Bombowce zostały przechwycone przez belgijskie myśliwce F-16 nad Morzem Północnym praktycznie w ostatniej chwili przed naruszeniem holenderskiej przestrzeni powietrznej. Z informacji przekazanych przez holenderski resort obrony wynika, że rosyjskie bombowce były w drodze do Wielkiej Brytanii.

Belgijskie myśliwce F-16 poderwano po tym, gdy siły powietrzne tego kraju otrzymały informację o zbliżających się intruzach. Centrum Dowodzenia NATO w niemieckim Udem wezwało do przechwycenia nadlatujących jednostek.

 

Jak się okazuje, na tym się nie skończyło. Rosyjskie bombowce obrały kurs na Wielką Brytanię. Tam również doszło do groźnego incydentu.

Tupolewy Blackjack zbliżyły się na odległość ok. 70 km do brytyjskiego lądu. Na reakcję Royal Air Force nie trzeba było długo czekać. Do akcji poderwane zostały myśliwce typu Eurofighter Typhoon, które dokonały przechwycenia rosyjskich bombowców i odeskortowania ich poza tereny państw NATO.

- W żadnym momencie Blackjacki nie wleciały w naszą przestrzeń powietrzną, ale zbliżyły się do niej aż na odległość 55 kilometrów, co oznacza, że rosyjskie bombowce znajdowały się 74 kilometry od brytyjskiego terytorium – poinformował rzecznik brytyjskiego ministerstwa obrony.

Jak informuje serwis swiato-podglad.pl, to już kolejna rosyjska prowokacja w tym roku. 8 stycznia brytyjska fregata rakietowa typu 23 HMS „Westminster” przechwyciła cztery okręty rosyjskie, które płynęły wprost na terytorium Zjednoczonego Królestwa.
 

 
 
 


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, NL Times, Guardian, twitter.com/beairforce, swiato-podglad.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezes PiS na pikniku rodzinnym w Chełmie. „Realizujemy nowe zapowiedzi, punkt za punktem”

Jarosław Kaczyński / screen z TVP Info

  

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przyjechał dziś do Chełma, gdzie bierze udział w pikniku rodzinnym w amfiteatrze w Kumowej Dolinie. "Rządząc Polską, wykonaliśmy to, co zapowiadaliśmy" - powiedział w swoim przemówieniu. Poprosił też zebranych mieszkańców o poparcie dla PiS w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Prezes PiS został owacyjnie przywitany przez publikę zgromadzoną na pikniku rodzinnym.

Później przyszedł czas, by sam zabrał głos.

"My jeździmy, spotykamy się z ludźmi, spotykamy się pod takim hasłem: "Dobry czas dla Polski". Mamy za sobą długą drogę w czasie wyborów samorządowych, wyborów europejskich. Dużo jeździmy, mieliśmy wielką konferencję w Katowicach, gdzie rozważaliśmy przyszłość naszego kraju, ale chcemy też rozmawiać z Polakami, zadając im i sobie to samo pytanie: jak ten dobry czas przedłużyć? W jaki sposób doprowadzić do tego, by Polska, która zmieniła kierunek jeżeli chodzi o sytuację wewnętrzną, szła dalej tą drogą?"

- pytał Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS krótko podsumował także dotychczasowe rządy własnej partii.

"Staraliśmy się przez cały czas zabiegać o materialne warunki życia, ale także o godność Polaków. O to, byśmy czuli się równi. O to, by można było odbudować to, co nazywamy wspólnotą. Mówiąc najkrócej, zabiegaliśmy o państwo wiarygodne, o wiarygodność. Mam nadzieję, że mogę powiedzieć, że słowa dotrzymaliśmy. Rządząc Polską, wykonaliśmy to, co zapowiadaliśmy"

- powiedział.

Jak podkreślił, kluczem do sukcesu jest wiarygodność.

"Niedawno złożyliśmy nowe zapowiedzi i też je realizujemy, punkt za punktem. Dodajemy do tego kolejne sprawy, jak choćby ostatnio sprawę dotyczącą niepełnosprawnych, tych, którym najciężej. Ta wiarygodność, to jest coś, o co nie tylko zabiegamy, ale co w jakiejś mierze odbudowaliśmy. To warunek funkcjonowania dobrej demokracji, dobrego państwa"

- zaznaczył.

Szef partii rządzącej przypomniał również o rządach PO-PSL w latach 2007-2015.

"Czy w Polsce było tak, że zawsze obietnice były spełniane? Sądzę, że wielka część z państwa mówi, że było inaczej. Obiecywano, że nie podniesie się wieku emerytalnego i został podniesiony. My przywróciliśmy go do poprzedniego stanu!"

- powiedział.

"Jak rządzono? Niektórzy spośród państwa może czasem spojrzą na obrady komisji ds. VAT, największej afery w naszych dziejach, bo nigdy nie było tak, żeby w naszych dziejach z budżetu zniknęło ponad 200 miliardów złotych. Jak to wyglądało, jak pilnowano naszych wspólnych pieniędzy?"

- pytał.

Na koniec, prezes PiS poprosił wszystkich zgromadzonych o to, by jesienią ponownie postawili na Prawo i Sprawiedliwość.

"Trzeba tą decyzję podjąć. Ja nie ukrywam, że chciałbym namówić państwa, żeby ta decyzja była na "tak" dla dobrego czasu dla Polski, na "tak" dla wiarygodności. To w dzisiejszych warunkach oznacza na "tak" dla PiS, dla Zjednoczonej Prawicy, dla tych, którzy Polską rządzili"

- powiedział.

Przestrzegł też przed hurraoptymizmem, związanym z dobrymi wynikami w sondażach.

"Wszystko może się zdarzyć, jest potrzebna pełna mobilizacja, nawet jeszcze większa niż w wyborach europejskich, bo frekwencja będzie większa. Do momentu wyborów i w dniu wyborów musicie być w pełni zmobilizowani, pójść do urn, głosować"

- zakończył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl