Zero tolerancji dla propagowania faszyzmu! „Duma i Nowoczesność" zostanie zdelegalizowana?

Prokuratura Krajowa objęła zwierzchnim nadzorem prowadzone w Gliwicach postępowanie ws. propagowania faszyzmu. Na polecenie prokuratora generalnego analizowana jest kwestia delegalizacji stowarzyszenia „Duma i Nowoczesność" - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

youtube.com/printscreen

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił w sobotę Prokuratorowi Regionalnemu w Katowicach wszczęcie śledztwa ws. publicznego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego przez organizację „Duma i Nowoczesność".

- Na polecenie prokuratora generalnego analizowana jest kwestia delegalizacji stowarzyszenia Duma i Nowoczesność - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej, która nadzoruje prowadzone w Gliwicach postępowanie.

Szef MSWiA Joachim Brudziński w związku z emisją reportażu "Superwizjera" będzie rozmawiać z szefem policji i prokuratorem krajowym. Minister podkreślił, że w Polsce nie ma przyzwolenia na propagowanie faszystowskiego, komunistycznego lub innego totalitarnego ustroju państwa. Brudziński poinformował ponadto, że rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą na temat "bulwersujących wydarzeń" opublikowanych w programie.

Gliwickie śledztwo jest prowadzone pod kątem art. 256 par 1 i 2 Kodeksu karnego. Chodzi o propagowanie faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa oraz utrwalania posiadania, przechowywania i prezentowania przedmiotów, które są nośnikami takich treści. Za propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Duma i Nowoczesność #faszyzm #neonaziści

redakcja
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo