W sklepie zatrudnili... robota. Szybko został zwolniony

/ twitter.com

  

W jednym ze szkockich sklepów został zatrudniony... robot. Niewiele jednak przepracował, bo tydzień. Został zwolniony, bo zamiast pomagać klientom, wprowadzał ich w błąd.

Robota Fabio skonstruowali uczeni  z Uniwersytetu Herriot-Watt. Wyglądem przypominał on człowieka. Jednak w praktyce egzaminu nie zdał – zamiast pomagać, wprowadzał w błąd, bo nie umiał odpowiadać na pytania klientów oraz z trudem poruszał się po powierzchni handlowej.

RMF FM podkreśla, że początkowo bardzo chętnie witał się z klientami sklepu i szybko stał się ich maskotką.

Pięknie dziś wyglądasz – mówił na powitanie.

Robot był podłączony do internetu, więc posiadał wszystkie informacje dotyczące produktów, które znajdowały się w sklepie, jednak jego odpowiedzi typu "ser jest w lodówce" nie okazywały się zbyt pomocne, nie rozpoznawał on też najprostszych instrukcji.

Naukowcy zauważają, że sztuczna inteligencja nieprędko zastąpi w pracy człowieka.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sześcioraczki z Krakowa skończyły miesiąc

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Pierwsze polskie sześcioraczki, które urodziły się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, w czwartek skończyły miesiąc. Dzieci mają się lepiej – powiedział kierownik Oddziału Neonatologii prof. Ryszard Lauterbach.

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Malwina i Nela przyszli na świat 20 maja. Ciążę lekarze rozwiązali w 29. tygodniu przez cesarskie cięcie. Najmniejsze z dzieci ważyło przy urodzeniu 890 g, największe ok. 1300 g. Każde z nich przybrało już na wadze o ok. 300 g.

"Sześcioraczki nie zjadają jeszcze tyle, ile byśmy chcieli, ale jesteśmy zadowoleni. Dzieci otrzymują mleko z Banku Mleka, uzupełnione dodatkowymi substancjami, niezbędnymi, by nadrobić to, czego nie zdążyły pobrać, będąc w łonie matki. Były też intensywnie żywione pozajelitowo"

– mówił prof. Ryszard Lauterbach.

Dodał, że w życiu płodowym każde z dzieci otrzymało jedną szóstą tego, co powinno, a dodatkowo ciąża zakończyła się 11 tygodni przed terminem, a właśnie w ostatnim trymestrze organizm matki przekazuje najwięcej substancji potrzebnych do rozwoju.

Noworodki przebywają w inkubatorach. Troje z nich oddycha w pełni samodzielnie, dwoje wymaga niewielkiego wspomagania, a jedno jest podpięte do respiratora. Jedno z nich ma obecnie infekcję.

[polecam:https://niezalezna.pl/273843-rodzice-szescioraczkow-z-krakowa-otrzymali-upominki-od-premiera-w-tym-rodzinne-auto]

"Jesteśmy ostrożni, ale mamy nadzieję, że wszystko ułoży się dobrze. Pięcioraczki, które przyszły na świat w naszym szpitalu w 2008 r. ważyły o wiele mniej: od 570 do 800 g, a po 11 latach dziś mają się znakomicie. Liczymy, że podobnie będzie z sześcioraczkami" – mówił prof. Lauterbach.

Według lekarzy dzieci będą mogły opuścić szpital najwcześniej na przełomie lipca i sierpnia.

"Czasem wydaje się, że jesteśmy już na prostej i widać już metę, ale zdarza się, że musimy pokonać jeszcze kilka zakrętów" – powiedział kierownik Oddziału Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Dodał, że w każdej chwili rodzice mogą otrzymać wsparcie psychologów, pomoc dla nich deklarują też różne instytucje. Rodzice sześcioraczków Klaudia i Szymon Marcowie są z Tylmanowej. Na rodzeństwo czeka w domu ich 2,5-letni brat.

Według statystyk sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 mld ciąż na świecie. Taką ciążę trudno też doprowadzić do szczęśliwego finału.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl