Czyszczenie wywiadu

  

Nieprawidłowości wykryte w Agencji Wywiadu przez ludzi Mariusza Kamińskiego, ministra koordynatora ds. służb specjalnych, doprowadziły do odejścia ze służb niektórych funkcjonariuszy. Choć wszystko objęte jest klauzulą „ściśle tajne”, to już szczątkowe informacje na temat tej sprawy wskazują, że to jedna z największych afer w historii wywiadu po 1989 r.

Defraudacja funduszu operacyjnego to tylko wierzchołek góry lodowej. Faktycznie chodzi o wykorzystywanie całej gamy narzędzi posiadanych przez AW (wraz z częścią agentury) do prywatnych celów. W tle są duże pieniądze, obyczajowe ekscesy i niejasne powiązania z Rosjanami. Jednym z przykładów – wcale nie najbardziej szokującym – jest warszawska spółka działająca w branży PR i lobbingu, powiązana z ludźmi TVP. Nie bez przyczyny więc od pewnego czasu ostro atakowany jest szef AW Piotr Krawczyk.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts