Onet brnie dalej... I robi się coraz ciekawiej - najpierw redaktor pomylił redakcje, teraz cytaty

  

Dziennikarz portalu onet.pl poświęcił dzisiaj sporo uwagi "Gazecie Polskiej". Napisał nawet dwa teksty. Szkoda, że z błędami. W pierwszym pomylił redakcje - zwróciliśmy na to uwagę. Napisał więc kolejną publikację. Zaskoczenie jego treścią było jeszcze większe. Bo przypisał T. Sakiewiczowi słowa, których... nie wypowiedział. Jeśli redaktor onet.pl zamierza napisać trzeci tekst - to rada od kolegów po fachu: mniej emocji, więcej koncentracji. Wtedy może nie będzie przekłamań.

W pierwszym tekście autor onet.pl przekonywał swoich czytelników, jakoby wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiej był przewodniczącym rady nadzorczej spółki wydającej "Gazetę Polską".

Rzecz w tym, że "Gazeta Polska" ani jej wydawca, rady nadzorczej nie ma i nigdy nie miała - pisaliśmy dzisiaj.

O błędzie dziennikarza onet.pl napisał dziś na Twitterze Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

CZYTAJ TEŻ: Onet znowu zmyśla! Tym razem wyprodukował fake news o Ryszardzie Czarneckim

Po kilku godzinach autor przyznał się do błędu, napisał nowy komentarz, ale przy okazji... zaliczył kolejną wpadkę.

W swoim tekście napisałem, że europoseł PiS zasiada w radzie nadzorczej spółki wydającej "Gazetę Polską", co może budzić pewne wątpliwości natury etycznej, w związku z tym, że "GP" zorganizowała akcję w jego obronie. Tymczasem redaktor Sakiewicz wytknął mi, że "Gazeta Polska ani jej wydawca rady nadzorczej nie ma i nigdy nie miała". Przy tym okrasił swój tekst kilkoma zgrabnymi epitetami w stylu "Onet znowu zmyśla", "tym razem wyprodukował fake news o Ryszardzie Czarnecki", itd.

- stwierdził autor materiału.

Problem w tym, że Tomasz Sakiewicz nic nie mówił o "fake newsie"! Nie jest autorem tytułu, ani tekstu, który ukazał się na portalu niezalezna.pl.

Czekamy na trzeci tekst onet.pl w tym temacie. Może być ciekawie...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tych islamistów skazano na śmierć

/ marseleilia

  

Sąd w Bagdadzie skazał na karę śmierci trzech obywateli Francji, którzy przyłączyli się do działającej w Iraku i Syrii ekstremistycznej organizacji zbrojnej Państwo Islamskie - poinformował rzecznik irackiego wymiaru sprawiedliwości.

Wyrok nie jest prawomocny. Według rzecznika, który rozmawiał z korespondentami agencji prasowych na zasadzie nieujawniania jego tożsamości, skazani znajdowali się w grupie 13 francuskich obywateli, przekazanych Irakowi w styczniu przez sprzymierzone z USA Syryjskie Siły Demokratyczne.

Podczas wizyty w Paryżu w lutym prezydent Iraku Barham Salih oświadczył, że wszystkich 13 Francuzów będzie sądzonych zgodnie z prawem irackim. Na razie nie jest jasne, jak na niedzielny wyrok zareaguje Francja, która zniosła u siebie karę śmierci blisko 40 lat temu. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl