Onet brnie dalej... I robi się coraz ciekawiej - najpierw redaktor pomylił redakcje, teraz cytaty

  

Dziennikarz portalu onet.pl poświęcił dzisiaj sporo uwagi "Gazecie Polskiej". Napisał nawet dwa teksty. Szkoda, że z błędami. W pierwszym pomylił redakcje - zwróciliśmy na to uwagę. Napisał więc kolejną publikację. Zaskoczenie jego treścią było jeszcze większe. Bo przypisał T. Sakiewiczowi słowa, których... nie wypowiedział. Jeśli redaktor onet.pl zamierza napisać trzeci tekst - to rada od kolegów po fachu: mniej emocji, więcej koncentracji. Wtedy może nie będzie przekłamań.

W pierwszym tekście autor onet.pl przekonywał swoich czytelników, jakoby wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiej był przewodniczącym rady nadzorczej spółki wydającej "Gazetę Polską".

Rzecz w tym, że "Gazeta Polska" ani jej wydawca, rady nadzorczej nie ma i nigdy nie miała - pisaliśmy dzisiaj.

O błędzie dziennikarza onet.pl napisał dziś na Twitterze Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

CZYTAJ TEŻ: Onet znowu zmyśla! Tym razem wyprodukował fake news o Ryszardzie Czarneckim

Po kilku godzinach autor przyznał się do błędu, napisał nowy komentarz, ale przy okazji... zaliczył kolejną wpadkę.

W swoim tekście napisałem, że europoseł PiS zasiada w radzie nadzorczej spółki wydającej "Gazetę Polską", co może budzić pewne wątpliwości natury etycznej, w związku z tym, że "GP" zorganizowała akcję w jego obronie. Tymczasem redaktor Sakiewicz wytknął mi, że "Gazeta Polska ani jej wydawca rady nadzorczej nie ma i nigdy nie miała". Przy tym okrasił swój tekst kilkoma zgrabnymi epitetami w stylu "Onet znowu zmyśla", "tym razem wyprodukował fake news o Ryszardzie Czarnecki", itd.

- stwierdził autor materiału.

Problem w tym, że Tomasz Sakiewicz nic nie mówił o "fake newsie"! Nie jest autorem tytułu, ani tekstu, który ukazał się na portalu niezalezna.pl.

Czekamy na trzeci tekst onet.pl w tym temacie. Może być ciekawie...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl