Pożar hotelu w Pradze. Trwa śledztwo wyjaśniające okoliczności tragedii

/ twitter.com/@PolicieCZ

  

Po sobotnim pożarze hotelu Eurostars David w centrum Pragi, w którym zginęły dwie osoby, policjanci i strażacy prowadzą śledztwo mające wyjaśnić okoliczności tragedii. W pożarze rannych zostało dziewięć osób, w tym pięć ciężko. Akcja służb ratunkowych trwała pięć i pół godziny.

Pierwsze informacje wskazują na to, że pożar mógł zacząć się od awarii urządzeń klimatyzacyjnych w podziemiach hotelu. Strażacy zostali wezwani na miejsce w sobotę tuż po godzinie 18.

Jak poinformował agencję CTK rzecznik praskiej straży pożarnej Martin Kavka, w sumie do gaszenia ognia i likwidacji bardzo silnego zadymienia wysłano 17 jednostek zawodowej straży pożarnej oraz jednostkę likwidacji skażeń chemicznych. W odwodzie były załogi ochotniczej straży pożarnej. Podczas interwencji dwóch strażaków zatruło się dymem.

- W całym obiekcie był dym i trzeba było przeprowadzić ewakuację gości hotelu - powiedział Kavka.

Z pięciopiętrowego budynku hotelu strażacy i ratownicy medyczni wyprowadzili 34 osoby.

Na miejscu udzielana była pomoc medyczna. U trzech osób stwierdzono zatrzymanie akcji serca, ale po zabiegach restytucyjnych udało się ich uratować. Do akcji ratowniczej, oprócz karetek pogotowia, skierowano specjalistyczny pojazd, w którym możliwe jest udzielanie pomocy 11 osobom jednocześnie, a 12 można podawać tlen. Do szpitali trafiło w sumie dziewięć osób.

Strażacy zlokalizowali ogień w trzeciej godzinie akcji. Później, na miejscu została grupa zabezpieczająca pogorzelisko.

- Miejsce zdarzenia przejęli policjanci ze służb kryminalnych, których zadaniem będzie stwierdzenie, dlaczego doszło do pożaru -poinformowała w nocy z soboty na niedzielę policja w Pradze.

Dla ewakuowanych gości czterogwiazdkowego hotelu Eurostars David władze miasta przygotowały noclegi w jednej ze szkół. Jak informuje CTK, również właściciel hotelu zaoferował im miejsca w innym praskim hotelu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Mateusz Morawiecki nie poleci na szczyt V4 do Izraela. Wiemy, kto go zastąpi

Mateusz Morawiecki, Benjamin Netanjahu / twitter.com/PremierRP

  

Premier Mateusz Morawiecki nie poleci na szczyt V4 do Izraela – poinformował dziś na antenie TVP Info Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Szefa rządu zastąpi Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych.

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie telefonicznej przekazał premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu, że Polskę na spotkaniu państw Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu, reprezentować będzie szef MSZ Jacek Czaputowicz

– podał dziś szef KPRM.

Michała Dworczyka zapytano o przyczynę tej decyzji.

Muszę powiedzieć, że była to dłuższa i dobra rozmowa. Premier Benjamin Netanjahu dziękował premierowi Morawieckiemu za współorganizowanie ze Stanami Zjednoczonymi szczytu, który odbył się w ostatnich dniach

– powiedział.

„To był po raz pierwszy po 28 latach, gdy przedstawiciele krajów arabskich i Izraela usiedli przy jednym stole i rozmawiali o ważnych dla regionu sprawach. Były podziękowania, była też informacja na temat zmiany reprezentacji polskiej na spotkaniu V4 w Izraelu” – mówił Dworczyk.

W ostatnich dniach pojawiło się kilka fałszywie oskarżających państwo polskie wypowiedzi w przestrzeni medialnej. Część z nich była później prostowana, za część były przeprosiny, niemniej premier Mateusz Morawiecki bardzo pryncypialnie podchodzi do sprawy oskarżania państwa polskiego, narodu polskiego o czyny których nie popełniliśmy w trakcie II wojny światowej. Stąd te wypowiedzi wygenerowały kolejne dyskusje, gdzie padło wiele niesprawiedliwych i nieprawdziwych oskarżeń pod adresem Polski. Dlatego w konsekwencji taka a nie inna decyzja premiera

– dodał.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl