Były wiceszef MON o rewelacjach "Wyborczej": to publicystyka na poziomie Piątka

/ Gnesener1900; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Grzegorz Wierzchołowski

Współzałożyciel portalu niezależna.pl, którego jest redaktorem naczelnym. Publikuje również w tygodniku „Gazeta Polska”, dzienniku „Gazeta Polska Codziennie” i miesięczniku „Nowe Państwo”.

Kontakt z autorem

  

- Wygląda na to, jakby to Tomasz Piątek wyznaczał standard publicystyki w "Gazecie Wyborczej" - komentuje artykuł Wojciecha Czuchnowskiego były wiceminister obrony narodowej Dominik Smyrgała, który w resorcie pełnił też funkcję szefa gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza.

Informowaliśmy już dziś o kuriozalnym artykule Wojciecha Czuchnowskiego w "Gazecie Wyborczej". Napisał on:

Odejście Antoniego Macierewicza poprzedziła próba gry aktami komunistycznych służb specjalnych mającymi obciążyć Mateusza Morawieckiego i jego ojca Kornela.'

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Dominika Smyrgałę, byłego wiceministra obrony narodowej.

- Wszyscy pamiętamy wynurzenia Tomasza Piątka o rzekomej prorosyjskości ministra Macierewicza. Wiadomo, jak były absurdalne, a ostatecznie zostały one sfalsyfikowane przez działania szefa MON na rzecz rozmieszczenia stałych baz amerykańskich w Polsce. Tekst Czuchnowskiego jest na tym samym poziomie. Wygląda na to, jakby to Tomasz Piątek wyznaczał standard publicystyki w "Gazecie Wyborczej"

- uważa Dominik Smyrgała.

- Artykuł o rzekomej akcji szukania kwitów na Mateusza i Kornela Morawieckich jest, moim zdaniem, nieudolną próbą popsucia relacji między Antonim Macierewiczem a premierem -

- dodaje były wiceminister.

Smyrgała zwraca uwagę, że cały tekst Czuchnowskiego pisany jest przy użyciu bezosobowych form: "rzucono kwity", "zrobiono to", "działo się to", "wydarzenia miały się rozgrywać". Wszystko zapewne po to, aby uniknąć konsekwencji prawnych.

Warto jednak zauważyć, że media związane z Tomaszem Lisem relacjonowały tekst Czuchnowskiego, wyraźnie wskazując w tytułach, iż:

Nowa szkoła propagandy w wykonaniu mainstreamowych mediów?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Potężny wybuch rurociągu! 20 osób poniosło śmierć - WIDEO z miejsca tragedii

Zdjęcie z miejsca tragedii / youtube.com/print screen/@HuffPost México

  

Co najmniej 20 osób zginęło, a 54 zostały ranne w wyniku wybuchu rurociągu z ropą naftową, do którego doszło w piątek w centralnej części Meksyku. Ofiary to przede wszystkim mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy próbowali ukraść paliwo wyciekające z uszkodzonej części ropociągu.

Eksplozja miała miejsce w meksykańskim stanie Hidalgo, w miejscowości Tlahuelilpan, na północ od Mexico City. Informacja o wycieku z rurociągu zwabiła tamtejszych mieszkańców, którzy w ten sposób próbowali pozyskać cenne paliwo.

"Według wstępnych raportów sytuacja jest bardzo poważna - oświadczył gubernator stanu Hidalgo Omar Fayad - znaleziono 20 zwęglonych ciał, a co najmniej 54 osoby są ranne. Chciałbym, aby była to przestroga dla wszystkich tych, którzy próbują kraść paliwo. Jest to proceder nielegalny, przestępstwo, które naraża całe rodziny na utratę zdrowia i życia."

Zniszczona przez wybuch część rurociągu znajduje się w pobliżu rafinerii Tula, należącej do państwowej firmy naftowej Petroleos Mexicanos (Pemex). Na miejsce zdarzenia przybyło kilkanaście wozów straży pożarnej i karetek pogotowia.

Jak podkreślają agencje, incydent miał miejsce wkrótce po tym, jak rząd prezydenta Maksyku Andresa Manuela Lopeza Obradora wdrożył krajową strategię walki z kradzieżą paliwa - przestępstwem, które w dwóch poprzednich latach przyniosło straty w budżecie państwa w wysokości ok 3 miliardów dolarów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl