Msza, która była połączona także z Ogólnopolską Pielgrzymką Hospicjów, została odprawiona w Kaplicy Matki Bożej. Eucharystię koncelebrowali m.in. kapłani pracujący w mediach i kapelani hospicjów. W mszy uczestniczyli przedstawiciele częstochowskich i ogólnopolskich redakcji.

Zwracając się do zgromadzonych, abp Depo nawiązał do hasła na 52. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu: „Prawda was wyzwoli (J 8, 32). Fake news a dziennikarstwo pokoju”.

Prośmy Maryję, abyśmy budowali na prawdzie, która jest źródłem jedności z Bogiem i pomiędzy sobą 
– powiedział abp Depo. Jak dodał, „Bóg wezwał nas świętym powołaniem nie na podstawie naszych czynów, lecz stosownie do postanowienia i łaski”.

Bóg powołując nas na ten świat obdarza nas olbrzymim kapitałem zaufania, którego nie wolno zmarnować. Każdy z nas ma swoją historię życia i swój określony wolą bożą czas na ziemi. Ma również swoją określoną misję do spełnienia na miarę łaski 
– wskazał hierarcha w homilii.

Msza św. w intencji ludzi mediów odbyła się w związku ze świętem ich patrona św. Franciszka Salezego. Organizatorem spotkania modlitewnego był Referat Środków Społecznego Przekazu Archidiecezji Częstochowskiej.