Po naszej publikacji Naczelna Rada Lekarska podejmuje stanowcze kroki. Doszło do naruszenia Kodeksu Etyki Lekarskiej?

/ twitter.com

  

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej mówi wprost, że w przypadku lekarza, który na drzwiach gabinetu wywiesił kartkę z informacją, że „nie przyjmuje pacjentów z PiS”, mogło dojść do naruszenia Kodeksu Etyki Lekarskiej. Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, w związku z interwencją poseł Anny Sobeckiej, podjętą po naszej publikacji, sprawą zajął się już Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Wojskowej Izby Lekarskiej, której lekarz jest członkiem.

O wywieszeniu na drzwiach gabinetu informacji „w tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z PiS” pisaliśmy jako pierwsi na łamach portalu niezalezna.pl.  
 

Lekarz, który „nie chciał przyjmować pacjentów z PiS” najwyraźniej wystraszył się konsekwencji i próbował obrócić całą w sytuację... w żart. Na swoim profilu na portalu społecznościowym pokrętnie się tłumaczy.

„Miał to być żart na temat klauzuli sumienia i hipokryzji w dyskryminacji WOŚP, ale tego nie są w stanie wszyscy zrozumieć” - napisał lekarz.

Jak już informowaliśmy lekarz stracił już pracę w przychodni, a sprawą zajmuje się Komisja Etyki Lekarskiej.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Lekarz nie chciał przyjmować "pacjentów z PiS". Teraz wymyślił żenujące tłumaczenie
 
Tymczasem jak wynika z naszych ustaleń, na tym cała sprawa się nie kończy. W związku z interwencją poseł Anny Sobeckiej, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej informuje o skierowaniu sprawy do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, a następnie do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Wojskowej Izby Lekarskiej, której lekarz jest członkiem. Jednocześnie prezes NRL dr Maciej Hamankiewicz podkreśla, że w tym przypadku mogło dojść do naruszenia Kodeksu Etyki Lekarskiej.

„Niezwłocznie po uzyskaniu informacji o zdarzeniu, którego dotyczy pismo Pani Poseł skierowałem sprawę do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej wskazując, że mogło dojść do naruszenia art. 3 Kodeksu Etyki Lekarskiej stanowiącej, iż lekarz powinien zawsze wypełniać swoje obowiązki z poszanowaniem człowieka bez względu na wiek, płeć, rasę, wyposażenie genetyczne, narodowość, wyznanie, przynależność społeczną, sytuację materialną, poglądy polityczne lub inne uwarunkowania.
 
Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej zgodnie z właściwością określoną w przepisach ustawy o izbach lekarskich, przekazał sprawę Rzecznikowi Odpowiedzialności Zawodowej Wojskowej Izby Lekarskiej, której lekarz jest członkiem w celu podjęcia czynności przewidzianych w tej ustawie” – czytamy w piśmie prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnaleziono ciała Polaków

zdjęcie ilustracyjne / Photo-View

  

Na Svalbardzie odnaleziono w niedzielę ciała dwojga zaginionych pracowników Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund - poinformował w komunikacie urząd gubernatora tego norweskiego archipelagu.

Kobieta i mężczyzna z polskiej placówki badawczej udali się w piątek na wycieczkę. Gdy nie powrócili w ustalonym terminie - w niedzielę rano - do bazy, załoga stacji wyruszyła, by ich szukać.

"Dwie ofiary śmiertelne znaleziono kilka godzin później w trudno dostępnym obszarze lawinowym pod górą Kamkrona, na wschód od stacji. Spadli kilkaset metrów w dół ze stromej góry"

- napisała w komunikacie gubernator Kjerstin Askholt.

Na miejsce zdarzenia wysłany został helikopter wraz z lekarzem oraz policją.

Jak poinformował urząd gubernatora, w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsund przebywa zwykle 14 osób.

Według gazety "VG" obie ofiary śmiertelne były obywatelami polskimi. W tym sezonie zimowym już 11 osób straciło życie w Norwegii w wyniku lawin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl