Po naszej publikacji Naczelna Rada Lekarska podejmuje stanowcze kroki. Doszło do naruszenia Kodeksu Etyki Lekarskiej?

/ twitter.com

  

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej mówi wprost, że w przypadku lekarza, który na drzwiach gabinetu wywiesił kartkę z informacją, że „nie przyjmuje pacjentów z PiS”, mogło dojść do naruszenia Kodeksu Etyki Lekarskiej. Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, w związku z interwencją poseł Anny Sobeckiej, podjętą po naszej publikacji, sprawą zajął się już Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Wojskowej Izby Lekarskiej, której lekarz jest członkiem.

O wywieszeniu na drzwiach gabinetu informacji „w tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z PiS” pisaliśmy jako pierwsi na łamach portalu niezalezna.pl.  
 

Lekarz, który „nie chciał przyjmować pacjentów z PiS” najwyraźniej wystraszył się konsekwencji i próbował obrócić całą w sytuację... w żart. Na swoim profilu na portalu społecznościowym pokrętnie się tłumaczy.

„Miał to być żart na temat klauzuli sumienia i hipokryzji w dyskryminacji WOŚP, ale tego nie są w stanie wszyscy zrozumieć” - napisał lekarz.

Jak już informowaliśmy lekarz stracił już pracę w przychodni, a sprawą zajmuje się Komisja Etyki Lekarskiej.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Lekarz nie chciał przyjmować "pacjentów z PiS". Teraz wymyślił żenujące tłumaczenie
 
Tymczasem jak wynika z naszych ustaleń, na tym cała sprawa się nie kończy. W związku z interwencją poseł Anny Sobeckiej, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej informuje o skierowaniu sprawy do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, a następnie do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Wojskowej Izby Lekarskiej, której lekarz jest członkiem. Jednocześnie prezes NRL dr Maciej Hamankiewicz podkreśla, że w tym przypadku mogło dojść do naruszenia Kodeksu Etyki Lekarskiej.

„Niezwłocznie po uzyskaniu informacji o zdarzeniu, którego dotyczy pismo Pani Poseł skierowałem sprawę do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej wskazując, że mogło dojść do naruszenia art. 3 Kodeksu Etyki Lekarskiej stanowiącej, iż lekarz powinien zawsze wypełniać swoje obowiązki z poszanowaniem człowieka bez względu na wiek, płeć, rasę, wyposażenie genetyczne, narodowość, wyznanie, przynależność społeczną, sytuację materialną, poglądy polityczne lub inne uwarunkowania.
 
Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej zgodnie z właściwością określoną w przepisach ustawy o izbach lekarskich, przekazał sprawę Rzecznikowi Odpowiedzialności Zawodowej Wojskowej Izby Lekarskiej, której lekarz jest członkiem w celu podjęcia czynności przewidzianych w tej ustawie” – czytamy w piśmie prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wstrząsające nagrania z Chin - ZOBACZ, jakie spustoszenie sieje koronawirus

  

Trupy i chorzy na ulicach, ludzie padający nagle na chodnik, cierpiące dzieci, akcje służb sanitarnych, prowizoryczne szpitale... Portal Niezalezna.pl publikuje wstrząsające nagrania z Chin, w których szaleje koronawirus. Według oficjalnych danych chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia liczba ofiar śmiertelnych wirusa w Państwie Środka wzrosła do 2004, a w ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 136 osób. Ale wszystko wskazuje na to, że prawdziwa liczba zgonów jest znacznie większa.

Komisja podała, że 132 nowe przypadki śmiertelne miały miejsce w centralnej prowincji Hubei, z czego 116 w mieście Wuhan, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa. W prowincji tej liczba ofiar śmiertelnych obecnie wynosi 1921.

Odnotowano 1749 nowych przypadków zakażenia, z czego 1693 w Hubei. Tym samym liczba osób zainfekowanych w Chinach wzrosła do 74 185, z czego 61 682 odnotowano w Hubei.

Według Komisji nastąpił spadek liczby osób zakażonych, bowiem dzień wcześniej informowano o 1886 nowych przypadkach infekcji. Wzrost jednak nastąpił w bilansie ofiar śmiertelnych, bowiem 24 godziny wcześniej odnotowano 98 nowych zgonów.

Epidemia rozprzestrzeniła się na ok. 30 krajów na całym świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Niemcy, Francję, Włochy, Finlandię i USA. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd trzy zgony – w Japonii, na Filipinach i w Hongkongu.

Koronawirus z Wuhanu, stolicy prowincji Hubei, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc.

Oto nagrania pokazujące prawdziwą sytuację w Chinach - jakże inną od tej przedstawianej przez reżimowe chińskie media:

 
 
 
 
 
 


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts