Łódzkie: ponad 5 tys. ludzi bez prądu!

Wskutek wichury przechodzącej przez województwo łódzkie z czwartku na piątek prądu pozbawionych jest ponad 5,1 tys. odbiorców - wynika z informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi.

Comfreak

Według Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK) uszkodzonych zostało 16 linii średniego napięcia, 136 podstacji zostało wyłączonych. Najwięcej odbiorców bez prądu jest w rejonie Pabianic, Sieradza, Tomaszowa Mazowieckiego, Zgierza, Łowicza, Bełchatowa i Piotrkowa Trybunalskiego.

Energetycy zapowiadają, że awarie usuwane są na bieżąco.

Jak informuje dyżurny CZK, w jednej z miejscowości w powiecie bełchatowskim wiatr uszkodził krzyż na kościele. Do czasu jego naprawy budynek został wyłączony z użytkowania publicznego. Z kolei w miejscowości Turów w gminie Wieluń z powodu podmuchu wiatru przewrócił się samochód ciężarowy.

Kierowcy nic się nie stało.

Zdaniem dyżurnego, zapowiadana wichura mimo wszystko wyrządziła w regionie łódzkim mniej strat łagodniej niż się spodziewano. Jego słowa potwierdzają strażacy.

Z informacji uzyskanej rano przez Polską Agencję Prasową w Wojewódzkiej Komendzie Straży Pożarnej wynika, że w regionie nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. W związku z wiatrem strażacy interweniowali 34 razy – głównie przy usuwaniu połamanych drzew i konarów.

Jak informują służby miejskie, w związku z opadami śniegu w nocy na ulicach Łodzi pracowało ponad 90 pługosolarek.

Padający śnieg spowodował natomiast utrudnienia w czwartek wieczorem. Na ulicach Łodzi tworzyły się korki, autobusy i tramwaje jeździły z opóźnieniem. Zdarzyło się, że problem z dojazdem do pacjentów miały karetki pogotowia.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#prąd #awaria

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo