Wypadek w teatrze. Są ranni chórzyści

/ pixabay.com

  

Dwie osoby zostały ranne w teatrze w Turynie na północy Włoch, gdy w trakcie przedstawienia opery "Turandot" zawalił się fragment scenografii – podały media. Spektakl przerwano, a widzowie musieli opuścić teatr.

Obrażenia w Teatro Regio odniosło dwoje chórzystów, na których spadły elementy scenografii. Ich stan nie jest ciężki - wyjaśniono.

Natychmiast po wypadku przerwano przedstawienie, by udzielić pomocy rannym.

Inscenizację opery "Turandot" Giacomo Pucciniego w Turynie określa się jako bardzo ważne wydarzenie operowe. Przedstawienie jest wyjątkowe i nowoczesne. Bierze w nim udział wielu artystów – ponad 20 tancerzy i około 100 chórzystów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szpital w Wolicy zamknięty dla odwiedzających. Powód: zagrożenie koronawirusem

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza został do odwołania zamknięty dla odwiedzających – poinformowano w komunikacie na stronie placówki.

- Zakaz odwiedzin wprowadzono w Szpitalu Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k. Kalisza z powodu zagrożenia koronawirusem i działaniami "ukierunkowanymi na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia i rozprzestrzeniania się koronawirusa"

– poinformował zastępca dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych Grzegorz Nawrocki.

W komunikacie wyjaśniono, że artykuły przynoszone hospitalizowanym pacjentom należy "staranie zabezpieczyć, opakować, opisać i pozostawić na portierni". Dostarczaniem paczek wskazanym pacjentom zajmą się pracownicy szpitala.

Zakaz obowiązuje do odwołania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts