Ktoś chciał się włamać do biura posła PiS. Wcześniej doszło do niepokojącego zdarzenia

/ fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

– Policjanci stwierdzili, że jest to ewidentna próba włamania – powiedział portalowi Niezalezna.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach. Do zdarzenia doszło dziś wieczorem w filii biura parlamentarzysty w Gryficach (woj. zachodniopomorskie). Okazuje się, że wcześniej wydarzył się inny, niepokojący incydent. 

Asystentka społeczna, która opiekuje się filią mojego biura w Gryficach, zauważyła dziś wieczorem, że zamek w drzwiach jest poważnie uszkodzony. Nie mogła dostać się do środka. Natychmiast wezwała na miejsce policję 
– powiedział nam poseł PiS.

Policjanci stwierdzili, że jest to ewidentna próba włamania. Na razie nie wiadomo, czy faktycznie coś zginęło, bo drzwi są na tyle uszkodzone, że trzeba czekać na specjalistę, aby dostać się do środka. Dopiero wtedy będzie można powiedzieć coś więcej 
– dodał.

Parlamentarzysta uważa jednak, że nie chodziło raczej o próbę kradzieży.

Jest to filia, więc nie ma tu komputerów, kserokopiarek czy jakichś innych cennych rzeczy, które mogłyby być atrakcyjne dla złodzieja 
– podkreślił Jach. 

Okazuje się, że to nie pierwszy taki incydent.  

W innej filii mojego biura – nie chciałbym mówić, gdzie się to wydarzyło, bo chodzi o małą miejscowość – jakiś miesiąc temu doszło do pewnego zdarzenia. Kiedy asystentka wchodziła do biura, z przejeżdżającego samochodu rzucono jej pod nogi petardę, która wybuchła. Na szczęście nic się nie stało 
– powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ekipy ratunkowe poszukują ocalałych z tajfunu

Zdjęcie ilustracyjne Nagano / twitter.com/koris84192501

  

Ekipy ratowników przeszukują dziś w Nagano w środkowej Japonii błotnistą, wysoką do pasa wodę w nadziei na odnalezienie zaginionych osób w następstwie przejścia w sobotę przez ten kraj jednego z najgroźniejszych tajfunów od ponad 60 lat.

W Nagano rzeka Chikuma zalała całe połacie ziemi, w tym głównie dzielnice mieszkalne; woda sięga do drugiego piętra. Na miejscu jest ponad 110 tys. ratowników, w tym 31 tys. żołnierzy samoobrony. Synoptycy przewidują jednak dalsze opady w ciągu dnia.

Według najnowszego bilansu w wyniku tajfunu Hagibis śmierć poniosło 35 osób, ok. 20 osób zaginęło, a 186 zostało rannych.

Pod wodą znalazły się ogromne obszary miast w środkowej i wschodniej Japonii - poinformował japoński nadawca publiczny NHK. Deszcz ma powrócić w tych regionach, gdzie gleba i tak już jest poluzowana w wyniku przejścia tajfunu, budząc obawy przed dalszymi powodziami i lawinami błotnymi.

Tajfun Hagibis uderzył w sobotę w główną japońską wyspę Honsiu, a następnie w niedzielę rano skierował się w stronę morza.

Ministerstwo gospodarki, handlu i przemysłu poinformowało, że w poniedziałek ponad 92 tysiące gospodarstw domowych pozostawało bez prądu, przy czym jeszcze w południe w niedzielę elektryczności pozbawionych było 262 tys. gospodarstw. Około 120 tys. ludzi nie ma dostępu do wody bieżącej.

Hagibis sparaliżował także transport w regionie metropolitalnym Tokio, ale większość połączeń kolejowych i lotniczych została w poniedziałek przywrócona.

Media podkreślają, że Hagibis to najsilniejszy tajfun od 1958 r., jaki nawiedził Japonię; wówczas wskutek przejścia potężnego tajfunu Ida zginęło ponad 1000 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl