Artylerzyści otworzyli ogień

/ mat. 5. pa /http://5pa.wp.mil.pl/pl/1_1185.html

  

Żołnierze 5. Lubuskiego Pułku Artylerii odbyli trening z kierowania ogniem. Zajęcia odbyły się w Ośrodku Szkolenia Taktyczno- Ogniowego Artylerii.

W zajęciach udział wzięły wszystkie pododdziały pułku. Zasadniczym założeniem szkolenia było „szlifowanie” i zgrywanie systemów dowodzenia, rozpoznania i rażenia, zabezpieczenia działań bojowych oraz logistycznych pułku. Doskonalono także proces podejmowania decyzji, przygotowania danych do strzelania, a także kontrolowano wykonywanie zadań ogniowych. W pełnym zakresie rozwinięto także system dowodzenia i rozpoznania pułku — podaje oficjalny portal 5. Lubuskiego Pułku Artylerii. 

Każdy taki trening, który odbywa się w 5. Pułku Artylerii cyklicznie daje ćwiczącym możliwość zdobywania nowych umiejętności i doświadczeń. Celem tego typu zajęć jest podnoszenie umiejętności poszczególnych osób funkcyjnych w zakresie realizacji zadań ogniowych — czytamy.

Uwagi i wnioski z treningu posłużą do doskonalenia procesu szkolenia oraz procedur artyleryjskich, które wykorzystane zostaną podczas strzelań amunicją bojową.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 5.pa
Tagi

Wczytuję komentarze...

Biedroń: mamy kompletny chaos w edukacji

/ Taktoperz77 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

- Mamy kompletny chaos w edukacji, zanim minister edukacji Anna Zalewska ucieknie po wyborach do Parlamentu Europejskiego do Brukseli, chcemy, aby zapłaciła za to rachunek – powiedział we Wrocławiu lider Wiosny Robert Biedroń.

Biedroń przypomniał, że minister edukacji narodowej Anna Zalewska startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z pierwszego miejsca dolnośląsko-opolskiej listy PiS. Lider Wiosny nawiązał do opublikowanego raportu NIK dotyczącego reformy edukacji. NIK ocenił, że wprowadzone zmiany w systemie oświaty zostały nierzetelnie przygotowane i wdrażane. Według NIK, nie dokonano rzetelnych analiz finansowych i organizacyjnych skutków reformy. Wątpliwości budzi także proces przygotowania nowych podstaw programowych.

Raport NIK jest miażdżący dla MEN, pokazuje że "deforma" (edukacji) kosztowała samorządy ogromne pieniądze. Unia Metropolii Polskich podsumowała ten koszt, tylko w wielkich miastach, na ponad 103 mln zł. Wiemy, że cały koszt dokładania do reformy, do utrzymania oświaty w ubiegłym roku, to było prawie 24 mld zł, które samorządy dołożyły do polskiej oświaty

- mówił Biedroń.

Zdaniem polityka Wiosny, koszty reformy edukacji ponoszą również: rodzice, dzieci i młodzież. W ocenie Biedronia, w polskiej edukacji panuje "kompletny chaos".

Jak mówił, Wiosna opowiada się za szkołą, w której jest mniej teorii a więcej praktyki, "za szkołą, która będzie uczyła jak radzić sobie z przemocą, jak radzić sobie na przykład ze złym dotykiem". 

Krzysztof Śmiszek, "jedynka" na liście Wiosny w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu dolnośląsko-opolskim, ocenił, że raport NIK "powinien być sygnałem dla prokuratury".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl