Prezydencki doradca Tomasz Nałęcz nazywa "plotkami wyssanymi z palca" doniesienia tygodnika "Newsweek" o możliwym odejściu Jacka Michałowskiego z funkcji szefa Kancelarii Prezydenta. O tym, że nie jest planowana zmiana na stanowisku szefa Kancelarii Prezydenta mówi także szefowa prezydenckiego biura prasowego, Joanna Trzaska-Wieczorek 

Według Nałęcza między premierem a prezydentem nie ma konfliktu. Tygodnik "Newsweek" podał, że Bronisław Komorowski chce podziękować za współpracę Michałowskiemu (miałby on przejść do dyplomacji), a jego miejsce miałby zająć poseł PO Sławomir Rybicki.

Według nieoficjalnych informacji tygodnika prezydent woli, by na czele kancelarii stanął polityk, a nie urzędnik, gdyż Komorowski "zabiera się do budowania własnego zaplecza politycznego". "Ma to być odpowiedź na krążące wśród posłów PO pogłoski, jakoby Donald Tusk chciał mu zablokować ponowny start w wyborach prezydenckich" - twierdzi "Newsweek".

"Dziwię się, że w sytuacji, kiedy jest tyle realnych problemów, chociażby w służbie zdrowia, w przestrzeni publicznej krążą takie plotki" - powiedział Nałęcz w niedzielę. "Jestem przekonany, że pan premier ma tyle spraw na głowie, także kłopotów, że nie zajmuje się jeszcze rokiem 2015. Tak samo prezydent zajmuje się swoim urzędowaniem, nie myśli jeszcze o kampanii 2015 r., nie podjął w tej sprawie żadnych decyzji. To łapanie ryby daleko przed niewodem, takie prognozy" - dodał Nałęcz.

Według prezydenckiego doradcy "aktualna współpraca między prezydentem a premierem nie pozwala diagnozować jej jako konfliktu".

Również we wcześniejszej audycji „Siódmy dzień tygodnia” w radiu Zet Nałęcz podkreślał, że relacje między prezydentem a premierem są „jak najbardziej poprawne”. „Myślę, że niektórzy są zaniepokojeni, że na linii prezydent-premier jest wszystko w porządku i stąd plotki" – dodał prezydencki doradca.

Minister Michałowski jest nie tylko szefem kancelarii, ale i jej duszą, a wiadomo, że w ciele bez duszy nie ma życia, więc jak może być kancelaria bez ministra Michałowskiego” – mówił Nałęcz.

Plotka zaskoczyła także szefową prezydenckiego biura prasowego, JoannęTrzaske-Wieczorek. Oświadczyła w niedziele, że nie jest planowana żadna zmiana na stanowisku szefa Kancelarii Prezydenta. Zapowiedziała natomiast, że "planowane jest natomiast wzmocnienie działań kancelarii w obszarze, którym wcześniej zajmował się minister Sławomir Nowak".  
Nowak, obecnie minister transportu, odpowiadał w kancelarii Bronisława Komorowskiego za kontakty z rządem i parlamentem.