Zapraszamy do Kościerzyny na projekcję wyprodukoanego przez Gazetę Polską, filmu "Przebudzenie"autorstwa Joanny Lichockiej.

8 stycznia godz. 13.00 - w Kościerzynie, w Sali Błękitnej” przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 ul. Sikorskiego 1 

- Ludzie z Krakowskiego Przedmieścia to często ci sami, którzy działali w podziemiu, byli w NZS, chodzili na msze za Ojczyznę ks. Jerzego Popiełuszki. Wielu z nich po 10 kwietnia zrozumiało, że ich aktywność znów jest potrzebna, bo nie żyjemy w systemie opartym na prawdzie – mówiła o filmie „Przebudzenie” Joanna Lichocka w wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie”.

Wybory nie odmieniły, przeciwnie, okazały się triumfem systemu III RP. Jednak wybory polityczne przy ograniczaniu wolności słowa, lekceważeniu prawa obywateli do informacji i przy zmasowanym ataku na opozycję oraz propagandzie rządowej nie dają na razie tym ludziom szans. Oni nawet nie mogą zobaczyć w żadnej telewizji rzetelnej relacji z tego, co każdego miesiąca odbywa się na Krakowskim Przedmieściu. Ale kilka tysięcy ludzi przychodzi pod Pałac Prezydencki mimo nagonki i niechęci, z którą się stykają. To zaprocentuje. Jednym z bohaterów filmu jest poeta Wojciech Wencel. W filmie mówi, że na Krakowskim Przedmieściu jest szczelina, przez którą przedostaje się gorąca lawa polskości. Że ona kiedyś zwycięży - powiedziała reżyserka.