Po ataku na siedzibę PiS - są zatrzymania. „Zero tolerancji” dla łamiących prawo - podkreśla szef MSWiA

/ twitter.com

  

Wczoraj, po marszu środowisk feministycznych, które odbywały się pod hasłem "czarna środa", zaatakowana została siedziba Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie – ktoś oblał farbą drzwi. Taki akt wandalizmu potępił na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji, Joachim Brudziński. "Wiadomości" TVP poinformowały, że w związku z atakiem zatrzymana została jedna osoba. Trwa ustalanie kolejnych sprawców.

Wczoraj przed godziną 21:00 zakończył się w Warszawie marsz zwolenników liberalizacji przepisów dotyczących dopuszczalności aborcji.

Pod hasłem "Czarna Środa" marsz przeszedł sprzed siedziby PO, do siedziby Nowoczesnej, a zakończył się przed siedzibą PiS przy ul. Nowogrodzkiej, gdzie doszło do ataku na siedzibę partii.

W momencie, kiedy marsz został oficjalnie rozwiązany, uczestnicy balonami, które zawierały farbę obrzucili siedzibę Prawa i Sprawiedliwości – mówiła o zdarzeniu reporterka TVP Info.

Atak na siedzibę Prawa i Sprawiedliwości potępił szef MSWiA, Joachim Brudziński:

Jedna osoba została zatrzymana, trwa ustalanie kolejnych sprawców. W ataku uczestniczyło kilka osób – poinformowały "Wiadomości" TVP.

TVP informuje również o tym, że administrator budynku, w którym mieści się siedziba PiS, chce złożyć zawiadomienie dotyczące zniszczenia mienia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl