Tego wcześniej nikt nie zrobił - "nagrody" dla mediów od Trumpa za... fake newsy. Jeden dotyczył Polski

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

Prezydent USA Donald Trump zakpił z mediów, które podają niesprawdzone (często też nieprawdziwe) informacje. I ogłosił przyznanie nagród w kategorii "fake news". Jedna z nich dotyczy wiadomości związanej z wizytą Trumpa w Polsce i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy.

Prezydent Donald Trump opublikował na Twitterze link do strony zawierającej zwycięzców długo zapowiadanych "nagród" dla mediów w kategorii "fake news". Lista znajdowała się na stronie internetowej należącej do Krajowego Komitetu Partii Republikańskiej (RNC), która przestała działać ze względu na zbyt duże obciążenie spowodowane liczbą odwiedzających.

Lista zawierała 11 podanych przez media informacji, które okazały się fake newsami, na liście znajdują się m.in. telewizja CNN, dzienniki "Washington Post" i "New York Times" oraz tygodnik "Newsweek".

Ósma na liście nagroda została przyznana "Newsweekowi" za opublikowanie fałszywego materiału dotyczącego wizyty prezydenta USA w Polsce i jego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą i jego małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

"Newsweek" napisał wówczas, że Agata Kornhauser-Duda nie uścisnęła dłoni prezydenta Trumpa, jedynie jego żony Melanii Trump. W rzeczywistości pierwsza dama Polski najpierw uścisnęła dłoń pierwszej damy USA, a następnie przywódcy Stanów Zjednoczonych.

Aż cztery nagrody otrzymała stacja CNN, która była wielokrotnie krytykowana przez prezydenta i jego zwolenników za rozpowszechnianie fake newsów i tendencyjność. Dwie nagrody otrzymał "New York Times", a po jednej "Washington Post", magazyny "Time" i "Newsweek" oraz stacja ABC News.

Jedenasta nagroda nie została przyznana konkretnemu zwycięzcy, prezydent zadecydował, że otrzyma ją całość materiałów dotyczących śledztwa w sprawie kontaktów osób z otoczenia Trumpa z Moskwą. Trump powtórzył, że śledztwo to jest "najprawdopodobniej największym oszustwem w historii USA".

Teraz więc okazuje się, że całe śledztwo dotyczące zmowy z Rosją to oszustwo, a jedyna zmowa, jaka była, to ta Hillary Clinton wraz z FBI i Rosją. Mainstreamowe "fake news" mass media i ta nieprawdziwa książka atakują na każdym nowym froncie. Powinni spróbować wygrać wybory. Smutne" - podsumował Trump, nawiązując najpewniej do niedawno opublikowanej książki "Fire and Fury: Inside the Trump White House" Michaela Wolffa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bp Śmigiel: Polacy wybierają szczęście rodzinne

/ Patryk012 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

- Polacy niezmienne przedkładają szczęście rodzinne nad inne cele – powiedział w Toruniu przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny bp Wiesław Śmigiel. Przyznał, że Kościół próbuje nieustannie odpowiadać na związane z problemami rodzin wyzwania dzisiejszych czasów.

Biskup toruński Śmigiel otworzył w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu sympozjum naukowe "Pojednanie w małżeństwie i rodzinie".

"Rodzina jest głęboko wpisana w boży plan zbawczy, w plan stwórcy. Kiedy próbujemy opisać Kościół, odwołujemy się do obrazów rodzinnych. Mówimy o rodzinie Kościoła, dzieci bożych. W rodzinie relacje są prawdziwe, autentyczne, przepełnione miłością, a gdy pojawiają się trudności, to rodzina potrafi je rozwiązywać"

– podkreślił bp Śmigiel.

Odwołał się w swoim wystąpieniu do badań CBOS dotyczących roli rodziny w Polsce. Przytoczył konkluzje zawarte w opisie tych badań, w których mowa o tym, że "stosunkowo wysoka liczba rozwodów, a w dłuższej perspektywie także istotny spadek decyzji matrymonialnych, prokreacyjnych, nie wpływają na społeczne znaczenie przypisywane rodzinie".

"Polacy niezmiennie szczęście rodzinne przedkładają ponad wszystkie inne cele i dążenia, stojąc jednocześnie w zdecydowanej większości na stanowisku, że bez rodziny trudno być rzeczywiście szczęśliwym. Opinia ta wyrażana jest nawet częściej niż w 2013 r., gdy prowadzono podobne badania"

– mówił biskup toruński.

Przyznał jednocześnie, że przybywa osób uważających, że rodziną są wychowujące dzieci konkubinaty osób odmiennej płci. Ocenił, że znamienne jest jednak to, że Polacy nadal w zdecydowanej większości dostrzegają wagę tradycyjnego modelu rodziny. Postawił jednak pytanie, dlaczego, mimo przywiązania do tradycyjnego modelu rodziny, rośnie liczba rozwodów.

"Przyczyn tego jest bardzo wiele. Trzeba by to analizować i myślę, że czasu by nie starczyło, żeby do końca wyczerpać temat. Kościół nie jest obojętny na wyzwania z tym związane. Ma pewne propozycje. Czy są one wystarczające? Z pokorą mówimy, że nie. Dlatego ciągle staramy się robić jeszcze więcej. Wydaje się jednak, że już udało się nam wypracować pewien model duszpasterstwa rodzin, który funkcjonuje. Chcemy go tylko rozwijać"

– mówił duchowny.

Jego zdaniem niezwykle ważne jest przygotowanie do małżeństwa i życia w rodzinie, a także "towarzyszenie rodzinie".

"Organizujemy różnego rodzaju rekolekcje. Być może jest ich za mało. Zdajemy sobie z tego sprawę, ale próbujemy odpowiedzieć na wyzwania naszych czasów, wyzwania, które się pojawiają. Mamy także bardzo wiele wspólnot i grup religijnych, których oferta jest skierowana wprost do rodzin"

– mówił bp Śmigiel.

Przyznał, że potrzeba zdrowej, rzetelnej dyskusji pozwalającej na nowo odkrywać wartość rodziny. Ocenił, że bardzo pozytywne są konkluzje wynikające z badań CBOS.

"Małżeństwo jest postrzegane jako wspólnota, która daje szczęście człowiekowi. Musimy pomóc ludziom, którzy mają taką wizję małżeństwa i rodziny, żeby rzeczywiście szczęście mogli zrealizować w małżeństwie i w rodzinie"

– zakończył bp Śmigiel.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl