Nagły urlop lekarza z Rumi. Tego, który nie chciał obsługiwać „pacjentów z PiS”

/ twitter.com

  

Wczoraj portal Niezalezna.pl poinformował jako pierwszy, że jeden z lekarzy pracujących na Pomorzu na drzwiach swojego gabinetu wywiesił kartkę z napisem: „W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z PiS, ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji funduszy WOŚP”. Teraz okazało się, że lekarz, który wczoraj stracił pracę w przychodni Panaceum w Rumi, udał się na urlop.

Przypomnijmy, że po naszej publikacji do prokuratury trafiło już zawiadomienie o możliwości popełnienia przez lekarza przestępstwa. Zawiadomienie złożyła do Prokuratury Rejonowej w Wejherowie posłanka PiS Anna Sobecka. 

CZYTAJ WIĘCEJ: „W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z PiS”. Taką kartkę wywiesił lekarz!

Głos w sprawie skandalicznej kartki zabrało również WOŚP, które wczoraj poinformowało, że "nie przekazuje sprzętu medycznego prywatnym gabinetom".

Biuro prasowe Naczelnej Izby Lekarskiej poinformowało natomiast, że prezes NRL Maciej Hamankiewicz uznał, iż "postępowanie lekarza może stanowić naruszenie zasad etyki lekarskiej" i przekazał sprawę do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej.

Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej skierował informacje o wysokim prawdopodobieństwie przewinienia zawodowego polegającego na naruszeniu art. 3 Kodeksu Etyki Lekarskiej do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Wojskowej Izby Lekarskiej, do której należy lekarz i objął to postępowanie nadzorem  

– podano.

Wskazany przez rzecznika przepis Kodeksu Etyki Lekarskiej stanowi, że "lekarz powinien zawsze wypełniać swoje obowiązki z poszanowaniem człowieka bez względu na wiek, płeć, rasę, wyposażenie genetyczne, narodowość, wyznanie, przynależność społeczną, sytuację materialną, poglądy polityczne lub inne uwarunkowania".

Wczoraj przychodnia Panaceum w Rumi, w której był zatrudniony lekarz, zakończyła z nim współpracę.

W związku z zaistniałą sytuacją Przychodnia Panaceum z dn. 16.01.2018 zakończyła współpracę z dr Wojciechem Wieczorkiem.

SZANOWNI PACJENCI, WYWIESZKA NA DRZWIACH UMIESZCZONA NA STONIE INTERNETOWEJ NIE POCHODZI Z PRZYCHODNI PANACEUM. INFORMUJEMY, ZE PANACEUM JEST NIESŁUSZNIE POWIĄZANE ZE SKANDALICZNĄ WYWIESZKĄ. KAŻDY PACJENT JEST DLA NAS WAŻNY 

– poinformowano na stronie internetowej przychodni.

Z najnowszych ustaleń portalu Wirtualna Polska wynika, że Wojciech Wieczorek zrobił sobie przerwę w pracy.

Pana doktora od wczoraj nie ma. Urlop kończy 29 stycznia i wtedy wróci do pracy

poinformował portal.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wp.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Masakra na przyjęciu w Kalifornii. Co najmniej cztery osoby nie żyją

/ twitter.com/Dennis Valera (@dennisreports) [screenshot]

  

Cztery osoby zginęły, a sześć zostało rannych w strzelaninie, do której doszło w niedzielę wieczorem (w poniedziałek nad ranem czasu polskiego) podczas przyjęcia w mieście Fresno w Kalifornii - poinformowała policja.

Porucznik Bill Dooley z lokalnej policji powiedział, że trwają poszukiwania podejrzanych, którzy prawdopodobnie zakradli się na podwórko, gdzie mieszkająca tam rodzina i jej znajomi zebrali się przed wspólnym oglądaniem meczu. Tam napastnicy otworzyli ogień. Nie żyje co najmniej cztery osoby, sześć jest rannych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl