Były szef CBA, Paweł Wojtunik 24 stycznia stawi się przed komisją ds. Amber Gold

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold w środę 24 stycznia zaplanowała przesłuchanie byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika - wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Sejmu.

flickr.com/tomasz przechlewski/CC BY 2.0

Z informacji Kancelarii Sejmu wynika, że w przyszłym tygodniu komisja śledcza zbierze się raz - w środę 24 stycznia o godz. 10 i przesłucha dwóch świadków.

Pierwszym z nich będzie Wojtunik, który kierował CBA od października 2009 r. do 1 grudnia 2015 r.

Po południu przed komisją stanąć ma b. dyrektor Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Gdańsku Jerzy Stankiewicz.

Celem powołanej w lipcu 2016 r. komisji śledczej jest zbadanie i ocenienie prawidłowości i legalności działań podejmowanych wobec Amber Gold przez rząd, w szczególności ministrów: finansów, gospodarki, infrastruktury, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i podległych im funkcjonariuszy publicznych.

Do zadań komisji należy też zbadanie działań, jakie podejmowali w sprawie spółki: prezes UOKiK, Generalny Inspektor Informacji Finansowej, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a także prokuratura oraz organy powołane do ścigania przestępstw, w szczególności szefowie ABW i CBA oraz Komendant Główny Policji i podlegli im funkcjonariusze publiczni. Komisja śledcza ma także zbadać działania podejmowane ws. Amber Gold przez Komisję Nadzoru Finansowego.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#komisja Amber Gold #Amber Gold #CBA #Paweł Wojtunik

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo