Antoni Macierewicz: Reakcja narodu pokazuje, że dzieje się coś naprawdę niezwykłego

Były szef MON, szef Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego Antoni Macierewicz był gościem programu „Wolne Głosy Wieczorem” na antenie Telewizji Republika. „Przyszedł rząd, który naprawdę robił to, co zapowiadał, a zapowiadał budowę zgodną z oczekiwaniami i realnymi potrzebami Polaków. [...] Było to zgodne z polska racją stanu i rząd zaczął to realizować i to w tempie niebywałym. Zrobię wszystko co mogę, żeby wesprzeć te siły, które dążą do tego, żeby nie działo się nic innego jak kontynuacja realizacji tego planu” - powiedział były minister obrony. Jednocześnie Antoni Macierewicz stanowczo ucina wszelkie spekulacje na temat rzekomego tworzenia przez siebie nowego ugrupowania politycznego.

Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Należy podkreślić, że był to pierwszy publiczny wywiad Antoniego Macierewicza od czasu jego dymisji.  Obszerny wywiad Doroty Kani z byłym szefem MON można znaleźć natomiast w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”. Już tytuł rozmowy mówi wiele - „Dobry czas nie jest dany raz na zawsze”.

Odnosząc się do wywiadu, który ukaże się jutro na łamach „Gazety Polskiej” Antoni Macierewicz podkreślił, że cytowane w jego tytule słowa są fragmentem dłuższego zdania, które kładzie nacisk na niezwykłość i przełomowość ostatnich dwóch lat w naszej historii po 1939 r. Z tego właśnie zdaniem Antoniego Macierewicza trzeba zdawać sobie sprawę.  

- Bez zrozumienia skali tych wydarzeń, które przeżywamy odpowiedź na wszystkie inne pytania będzie płaska i bez znaczenia. Decyzja z 2015 roku, do której naród polski szedł bardzo długo, bardzo dramatycznie, z wielkimi przeżyciami. Przypomnijmy sobie dramat, jaki był udziałem Polski w związku z Lechem Wałęsą. Nie umieliśmy się później po tym pozbierać. Długo się z tego wydobywaliśmy. Po tym wszystkim przyszedł rząd, który naprawdę robił to, co zapowiadał. A zapowiadał budowę zgodną z oczekiwaniami i realnymi potrzebami narodu. Dążenia narodu, uczucia narodu, które wszyscy odbieraliśmy przez te 30 lat po 1989 roku były dokładnie zgodne z polską racją stanu i ten rząd zaczął to realizować i to w tempie niebywałym, którego w historii nie było. Odpowiedzią narodu jest zaufanie, którego żaden rząd w historii, może nawet w historii Europy nie miał. Systematycznie rosnące, a nie spadające poparcie – co jest regułą - pomimo kampanii dezinformacji i agresji, pomimo plugastwa, które spadało na nas wszystkich, ta reakcja narodu pokazuje, że dzieje się coś naprawdę niezwykłego. Nastąpił świadomościowy, praktyczny, fizyczny przełom. To wyzwolenie duchowe i materialne. Związany jest z tym wzrost gospodarczy, wzrost dzietności. To rewolucja narodowa, która dokonuje się na naszych oczach. To chciałem zaakcentować w tej rozmowie. Jest też prawdą, że taki czas nie jest dany raz na zawsze i trzeba go wykorzystać do końca, bo jego niewykorzystanie może się zemścić dramatycznie na całym narodzie. [... ] Zrobię wszystko co mogę, żeby wesprzeć te siły, które dążą do tego by nie działo się nic innego, jak kontynuacja i realizacja tego planu. To jest polska racja stanu. Zapłaciliśmy gigantyczną cenę za tę szansę. Gdyby zaistniało niebezpieczeństwo jej utraty to byłby to dramat - mówił Antoni Macierewicz.

Odpowiadając na medialne spekulacje i sugestie, jakoby Antoni Macierewicz miał stworzyć swoje ugrupowanie polityczne, były szef MON zdecydowanie dementuje wszelkie doniesienia na ten temat.

- Nie myślę o nowym ugrupowaniu. To nie tyle kłamstwo, co próba destrukcji formułowana przez siły starego porządku z dużym wkładem dezinformacji ludzi z WSI. Oni dzisiaj odgrywają dużą rolę w środowisku, które dąży w przeszkodzeniu rozwojowi Polski, do zablokowania „Dobrej Zmiany”. Ich aktywność jest znamienna i naturalna. To był aparat, który był ostatnią szansą rosyjską. To ostatni szaniec obrony rosyjskiej. Niektórzy niemądrzy ludzie z racji dezinformacji powtarzają takie głupoty – podkreśla szef podkomisji ws. katastrofy smoleńskiej.

 Na uwagę prowadzącego rozmowę Ryszarda Gromadzkiego, że po dymisji, w rosyjskich mediach, a także na Kremlu pojawiła się lawina pozytywnych komentarzy, Antoni Macierewicz wskazuje, że realizacja planów rządu w kontekście obronności Polski dla Rosji musi oznaczać istny dramat.

- To zrobiło na mnie nieprawdopodobne wrażenie. To jest oczywiste i banalne. Tylko ludzie, albo zupełnie zdemoralizowani, albo zupełnie zdezorientowani mogą myśleć inaczej. Dla Rosji to co zostało zrealizowane, to co jest zaplanowane w polskiej armii to jest traktowane jako katastrofa. Odrodzenie silnej Polski nie byłoby możliwe, gdyby ludzie nie poczuli gwarancji bezpieczeństwa, jakbyśmy nie zrozumieli, że to nie stabilizacja Polski w zupełnie nowym świecie. W świecie w którym Polska jest zdolna i chce się bronić. W procesie tym mamy na naszych granicach sojuszników. Realistyczne jest dążenie żeby w Polsce powstały trwałe bazy Amerykańskie o sile ciężkiej dywizji – wyjaśnia Antoni Macierewicz.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

#Antoni Macierewicz #rząd #rekonstrukcja rządu #MON #dymisja

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo