Sensacyjne ustalenie komisji weryfikacyjnej! Kurator „żywego” 130-latka był związany z SKW

Zbigniew Lichocki, kurator blisko 130-letniego Józefa Pawlaka, który miał ubiegać się o zwrot kamienicy przy ul. Łochowskiej 38 na warszawskiej Pradze-Północ, w latach 2008-2015 był szefem Biura Prawnego SKW. Takie kontrowersyjne informacje wyszły dziś na jaw podczas posiedzenia komisji weryfikacyjnej ws. reprywatyzacji wspomnianego budynku.

print screen \ TVP Info

Dziś podczas rozprawy komisji weryfikacyjnej burmistrz Pragi-Północ Wojciech Zabłocki (PiS) zeznał, że były na niego naciski ze strony domniemanych właścicieli, aby wydać nieruchomość przy Łochowskiej 38.

Zabłocki mówił, że 14 października 2016 roku w urzędzie dzielnicy Praga-Północ odbyło się spotkanie dot. Łochowskiej 38 z osobami, które starały się o zwrot nieruchomości. Wśród nich był m.in. kurator dla blisko 130-letniego (w rzeczywistości już dawno nieżyjącego) Józefa Pawlaka - Zbigniew Lichocki.

Domagano się od nas, żebyśmy pilnie wydali fizycznie budynek, aby sprawy nie wstrzymywać. Przekonywano nas, że w tej sprawie wszystko jest legalne, wszystko jest w porządku

- mówił Zabłocki.

Jak dodał, podczas spotkania „przekonywano nas, że pan Józef Pawlak z pewnością żyje i tutaj nie ma podstaw, żeby w to wątpić” oraz że „jest kontakt z jego rzekomym synem Romanem Pawlakiem”.

Jednak najbardziej szokującą częścią dzisiejszego przesłuchania były zeznania samego Lichockiego. Jak sam przyznał, w latach 2008-2015 był on szefem Biura Prawnego Służby Kontrwywiadu Wojskowego, czyli w okresie, gdy urzędem kierowali gen. Janusz Nosek i gen. Piotr Pytel.

Kurator Józefa Pawlaka #Łochowska38: Od 2008 do 2015 roku byłem szefem Biura Prawnego SKW. Informowałem przełożonych o tym, że jestem kuratorem i uzyskałem zgodę na dalszą działalność #KomisjaWeryfikacyjna

— KomisjaWeryfikacyjna (@KW_GOV_PL) 16 stycznia 2018

#KomisjaWeryfikacyjna
Wszystko jasne???!!!!
Czy był pan dyrektorem departamentu prawnego SKW?????
Kurator
- Departamentu nie, Biura Prawnego Tak
- W jakim okresie??????
- 2008 - 2015
- Czyli kiedy był pan kuratorem j.Pawlaka, był pan dyrektorem Biura Prawnego SKW???????????? pic.twitter.com/NjJASen1jQ

— PikuśPOL ???????? ????‏ (@pikus_pol) 16 stycznia 2018

„Zbigniew Lichocki przygotowywał nowelizację ustaw o SKW, pozwalającą na bezproblemowy powrót zuchów z WSI do służby. Przez ostatnie miesiące rząd Tuska robił wszystko, co w jego mocy, by sparaliżować prace Komisji i uniemożliwić przeprowadzenie weryfikacji. Gdy to się powiodło, minister Obrony Narodowej, na posiedzeniu rządu w dniu 23 maja br. przedłożył projekt zmiany ustaw o SKW i SW oraz ustawy o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego, przygotowany pod kierunkiem Zbigniewa Lichockiego”

- pisał w 2008 r. Aleksander Ścios.

W 2015 r. Lichocki został zwolniony z SKW w stopniu pułkownika rezerwy.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, telewizjarepublika.pl

 

#SKW #komisja reprywatyzacyjna

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo