Trzy tysiące godzin w powietrzu

W minioną sobotę załoga realizująca zadania mandatowe w ramach III zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego operacji Inherent Resolve (przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu) osiągnęła nalot 3000 godzin, licząc od początku trwania misji polskich lotników w Kuwejcie — podaje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

mat arch. MON / twitter.com/mon_pl

Był to już kolejny sukces III zmiany PKW. Po przekroczeniu nalotu ogólnego 2000 godzin od rozpoczęcia działalności PKW oraz osiągnięciu, jako jedyna rotacja, nalotu 1000 godzin w ramach jednej zmiany. W uznaniu zasług, zarówno załogi, jak i technicy odpowiedzialni za przygotowanie samolotów do wylotu zostali nagrodzeni przez dowódcę PKW pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami — czytamy na portalu DO RSZ. 

W tej podniosłej chwili lotnikom z PKW towarzyszyli oficerowie Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych przebywający w bazie Al Jaber, jako Grupa Przekazania Dowodzenia.

Była to jedna z ostatnich misji zrealizowanych w ramach III zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego operacji Inherent Resolve w Kuwejcie. Niedługo odpowiedzialność za realizację zadań przejmą żołnierze IV zmiany PKW — podaje Dowództwo Operacyjne RSZ. 

 

 


Źródło: DO RSZ / PKW Kuwejt

#sukces #PKW Kuwejt #nalot #F-16 #polscy żołnierze

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo