Aby kontrakt wart 133.3 milionów dolarów mógł zostać zrealizowany, potrzeba jeszcze notyfikacji Kongresu Stanów Zjednoczonych, który otrzymał stosowne dokumenty od agencji amerykańskiego Departamentu Obrony ds. współpracy wojskowej DSCA (Defense Security Cooperation Agency).

Umowa o jakiej poinformował Departament Stanu USA zakłada dostawę czterech pocisków Standard Missile-3 Block IIA, które dostarczyć ma Raytheon oraz czterech wyrzutni Mk 29, które produkowane są przez BAE Systems. Kontrakt przewiduje również techniczne, inżynieryjne, serwisowe oraz logistyczne wsparcie a także transport.

Pociski te są w stanie przechwycić rakiety z odległości 300 km lecące na wysokości do 1000 km. Jest to o tyle istotne, gdyż Korea Północna dysponuje rakietami BM25 Musudan, które zagrażają japońskim wyspom. Pociski odpalane są z wyrzutni Mk 29 które mogą być rozlokowane zarówno na morzu jak i lądzie eliminując pociski balistyczne krótkiego, średniego oraz międzykontynentalnego zasięgu w fazie środkowej niższej. W porównaniu do poprzednich wersji dysponują większą głowicą kinetyczna oraz większym silnikiem rakietowym dzięki któremu umożliwiona jest ochrona większego obszaru.