Partia rządząca z coraz większym poparciem! Totalna porażka totalnej opozycji. „To rekord PiS”

Kolejny sondaż i kolejny rekord. Z sondażu przeprowadzonego przez IPSOS dla OKO.press wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 43 proc. Polaków. „To rekord PiS” - podkreśla OKO.press.

Z sondażu wynika, że na partię rządzącą chce zagłosować 43 proc. Polaków. Na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska, z fatalnym wynikiem, 19 proc. Podium zamyka ugrupowanie Kukiz'15, na które głos oddałoby 10 proc. wyborców.

Czwarte miejsce zajmuje Nowoczesna z niskim poparciem, na poziomie 6 proc. Piąty jest Sojusz Lewicy Demokratycznej (5 proc.), a szóste Polskie Stronnictwo Ludowe, na które zagłosowałoby 3 proc. wyborców.

Na Wolność również głos oddałoby 3 proc. Polaków, na Razem – 2 proc.

Zakończony w sobotę 13 stycznia sondaż IPSOS dla OKO.press przynosi wynik niewesoły dla liberalnej i lewicowej części opinii publicznej. Poparcie dla PiS sięga – po raz pierwszy w sondażach IPSOS – 43 proc., najwięcej od  wyborów 2015, które PiS wygrało z wynikiem 37,6 proc. Przewaga nad PO (19 proc.), Nowoczesną (6 proc.) i SLD (5 proc.) jest ogromna, a w tle czai się potencjalny, choć nieobliczalny prawicowy koalicjant Kukiz’15 (10 proc.) –

zauważa OKO.press.

Sondaż IPSOS dla OKO.press przeprowadzono w dniach 12-14 stycznia 2018, metodą CATI (telefonicznie), na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1017 osób.

 

 

 Źródło: oko.press, niezalezna.pl

#sondaż #PiS #oko.press #IPSOS

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo